Tanie wakacje - jak zorganizować?

2019-07-03
Tanie wakacje - jak zorganizować?

Nie każdy jednak ma tyle czasu i kasy, by pozwolić sobie na taki trip. Nie oznacza to jednak, że tanie wakacje muszą być nudne i mało egzotyczne! Z niewielkim budżetem, za to z dobrym pomysłem – latem można przeżyć przygodę życia! Mało przekonujące? To odpalcie sobie program „Azja Express”. Zobaczycie, że można!

Tanie wakacje – jak zorganizować?

  • Po pierwsze – nie rezygnuj ze swoich oczekiwań i marzeń! Masz ochotę na to, by poleżeć na złotej plaży i spędzić czas w jakimś eleganckim hotelu? Nic nie stoi na przeszkodzie. Spakuj swoją walizkę, włóż do niej spodenki kąpielowe, kilka T-shirtów, a także eleganckie spodnie, koszulę i marynarkę, które przydadzą ci się podczas hotelowych kolacji, gdzie obowiązuje dress code. A potem zacznij polowanie na oferty last minute i cierpliwie czekaj! Z dnia na dzień może trafić ci się okazja wylotu w jakieś fajne, wakacyjne miejsce – za grosze!
  • Jak tanio poruszać się po kraju? Można stopem, ale nie rekomendujemy. Szczególnie mało odważnym. Można jednak skorzystać z oferty przewoźników kolejowych. Na wakacje pociągiem najlepiej wybierać się w weekend (a właściwie od piątku wieczorem do poniedziałkowego poranka). Za niewielkie pieniądze można dostać się w ten sposób w dowolne miejsce w kraju, albo też objeździć najciekawsze miejscówki i wrócić. Martwią cię ewentualne opóźnienia? Wyluzuj! Masz przecież czas! Są wakacje!
  • Jeśli jednak dotrzesz z ziomkami lub z dziewczyną gdzieś w drugi koniec Polski – warto mieć ze sobą namiot i karimatę. Kemping przy ognisku na Mazurach, albo w Bieszczadach to może być znacznie lepszy pomysł niż pobyt w hotelu czy pensjonacie, a na pewno tańszy. Lato to super czas, by przebywać na łonie natury, a wypad pod namiot, który powoli odchodzi do lamusa jako pomysł na wakacje – naprawdę sprawia dużo frajdy! Przeczytaj też: „Jakie ciuchy zabrać ze sobą na biwak?”.
  • Masz auto i prawo jazdy? Możesz jechać tam gdzie zechcesz. Ten środek poruszania się daje sporo swobody i możliwości wyboru korzystniejszych opcji jeśli idzie o tanie wakacje. Samolotem, choć możesz trafić na tanie bilety, lecisz z punktu do punktu. Autem jedziesz i zatrzymujesz się gdzie zechcesz. Możesz zbaczać z trasy, dowolnie ją modyfikować. Nie planuj noclegów. Wystarczy ci internet, by w danym miejscu, na ostatnią chwilę – zarezerwować miejsce noclegowe w znacznie niższej cenie, gdybyś robił to z wyprzedzeniem. Raczej nie ma opcji, że nie znajdziesz niczego. Masz zresztą samochód. Przekimanie w nim jednej nocki też może być przygodą. Zaryzykuj! Warto!
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel