Sweter w paski poziome. Jak go nosić?

2020-01-29
Sweter w paski poziome. Jak go nosić?

Jednym z najbardziej charakterystycznych ubrań jest męski sweter w paski. Niektórym może on kojarzyć się ze stylóweczką własnego ojca z końcówki 20-wieku, ale nawet jeśli tak jest – to jeszcze nie powód, by kłaść na nim kreskę. Warto wziąć pod uwagę, że lata 80-te to teraz silny nurt w modzie i na luzaku można się go trzymać! Szczególnie, że pasy do swoich stylizacji można przemycać świadomie i z zamiarami osiągnięcia look’u o konkretnych cechach.  Zobacz też: Modne lata 80-te! Właśnie teraz możesz do nich wrócić!

Sweter męski w niebieskie paski, idealny do jeansów_Denley.pl

Pasy to motyw, który idealnie nadaje się, by oszukać trochę naturę. Wykorzystując op-art, czyli potęgę złudzenia optycznego – można na swoją korzyść wydobyć atuty lub zakamuflować mankamenty sylwetki. Mitem jest, że poziome pasy na swetrze czy koszulce – dodają mężczyźnie kilogramów i skracają. Wręcz przeciwnie! Udowodniono, że nie tylko wysmuklają sylwetkę, ale też sprawiają, że osoby noszące je umiejętnie – wyglądają na wyższe niż są w rzeczywistości! Oczywiście dotyczy to facetów o proporcjonalnych wymiarach, u  których pasy poprzeczne uwydatnią klatkę piersiową. Z kolei nakładając na sweter w paski ciemną kurtkę można osiągnąć efekt sylwetki podzielonej na trzy części, co nada jej symetrii. Jeśli jednak nie wierzysz w teorię o złudzeniach optycznych, albo obalasz tę o wysmuklającym wpływie pasów poziomych na rzecz pionowych – najlepiej zmierz sweter w paski poziome i pionowe i dobierz odpowiedni model dla siebie. Bez zbędnego teoretyzowania.

Jakie jeszcze zalety mają poziome paski na ubraniach?
  • Są wzorem ponadczasowym.
  • Wyrażają męski styl w śmiały i zdecydowany sposób! Z jednej strony są klasyką mody, z drugiej – czymś, co wyróżni mężczyznę z tłumu innych!
  • Wybierając pasy szerokie, w różniących się kolorach – można wyglądać naprawdę niepowtarzalnie.
Z czym nosić sweter w pasy?
  • Model w odcieniach granatu świetnie będzie wyglądać do niebieskich jeansów, ale też do granatowych lub kremowych chinosów.
  • Pasy czarno-białe fajnie korespondują ze spodniami w kolorze czarnym.
  • Możesz zaszaleć i założyć delikatnego pasiaka do kolorowych spodni. Np. czerwone lub bordowe chino mogą wyglądać bardzo dobrze w zestawieniu z jasnym sweterkiem w drobne prążki. Taką stylizację idealnie dopełni sportowa marynarka.
  • Sweter w paski możesz zakładać jako indywidualistę lub w zestawieniu z koszulą, której kołnierz będzie wystawał spod swetra.

Warto wybierać wzorzyste swetry męskie, szczególnie jeśli chętnie wPASowujesz się w trendy.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel