Stylizacja na chrzciny — propozycje dla rodziców i gości

2022-10-15
Stylizacja na chrzciny — propozycje dla rodziców i gości

Dzień chrztu to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej wierzącej rodziny. Istotne jest miejsce, w jakim się odbędzie, zaproszeni gości, jedzenie, zwyczaje i podarunki. Jednak wciąż jedną z najważniejszych spraw jest ubiór, zarówno dziecka, które przyjmuje sakrament, jak i jego rodziców, przyszłych rodziców chrzestnych, dziadków i pozostałych zaproszonych gości. Chrzest to zazwyczaj pierwsza z tak ważnych uroczystości małego człowieka, dlatego jego rodzice chcą, aby wszystko dopięte było na ostatni guzik. W poniższym artykule zostanie poruszony właśnie temat stroju na uroczystość chrztu. Jak ubrać się na chrzciny? Jaka powinna być idealna męska stylizacja na chrzciny? Czy stylizacja na chrzciny ze spodniami dla kobiety jest w porządku? Jaka sukienka na chrzciny dla gościa będzie najlepsza?

Stylizacja na chrzciny — pomysły na ubrania dla rodziców

Stylizacje rodziców dziecka, które będzie brało udział w uroczystości chrztu powinny być niewątpliwie eleganckie. I mowa tutaj o pewnych rzeczywiście oficjalnych ramach, których lepiej nie przekraczać. Ojciec maleństwa powinien założyć garnitur, ewentualnie inny elegancki outfit, typu spodnie garniturowe lub chinosy, koszula, krawat, marynarka. Oczywiście zakładanie krawatu nie jest obowiązkowe, ale męski elegancki strój zdecydowanie lepiej wygląda z krawatem aniżeli bez niego.

A co w przypadku mamy? Jaki strój na chrzciny powinna sprawić sobie mama maleństwa? Powinien on być równie oficjalny. Jeszcze kilkanaście lat temu koniecznie byłaby to garsonka, w skład której wchodziłaby spódnica (najlepiej ołówkowa) oraz dopasowany żakiet w tym samym kolorze. Nie można pominąć także śnieżnobiałej bluzki, najlepiej z ozdobnym kołnierzem lub żabotem. Moda damska bardzo się jednak od czasów garsonek zmieniła, dlatego teraz młode mamy częściej sięgają po sukienki damskie. Jaki krój sukienki wybrać? I na jakie kolory postawić? Biel, szarości, pastele? Zdecydowanie warto unikać czerni, gdyż w tych okolicznościach może ona się okazać zbyt ponura. Warto zatem sięgnąć po żywe, intensywne barwy, które podbiją i podkreślą radosny wydźwięk tego wyjątkowego dnia. Nieźle wyglądać będą także delikatne, kobiece kolory oraz wzory, na przykład jak w przypadku krótkiej sukienki w drobną, kwiatową łączkę.

Sukienki wzorzyste Zielona-sukienka-damska-w-kwiaty-Denley Bezowa-sukienka-damska-w-kwiaty-Denley Fioletowa-sukienka-damska-w-kwiaty-Denley
Sukienki bez wzorów Rozowa-sukienka-damska-Denley Mietowa-sukienka-damska-Denley Camelowa-sukienka-damska-Denley

Stylizacje na chrzciny dla rodziców chrzestnych

Rodzice chrzestni podczas sakramentu chrztu oraz później na uroczystości odgrywają rolę o randze podobnej do roli rodziców, a w pewnych momentach nawet ważniejszą. Dlatego tak istotne jest, aby kreacje rodziców chrzestnych były równie eleganckie. Mężczyna, który szykuje się na tę uroczystość może standardowo sięgnąć po stały zestaw: spodnie chinosy, koszule męskie, marynarki męskie. Natomiast matka chrzestna może wybierać wśród tych samych kreacji, jakie polecane są dla mamy chrzczonego dziecka.

Chrzciny na świeżym powietrzu — stylizacje pasujące do miejsca i okazji

Sam sakrament chrztu oczywiście najczęściej odbywa się w kościele, ale późniejsze przyjęcie, czy poczęstunek może odbywać się już na świeżym powietrzu, na przykład w ogrodzie. Jeśli jesteś gościem, warto dowiedzieć się wcześniej, gdzie zaplanowana jest uroczystość i dostosować swój strój do okoliczności i miejsca. Jeśli jest bowiem lato, a temperatury sięgają bardzo wysoko słupka rtęci, nie ma sensu zakładać długich sukien wykonanych z mięsistych materiałów. Możesz za to sięgnąć po zwiewną, lekką i jakże kobiecą sukienkę w jednym z kilku hitowych odcieni pasteli.

Sukienki z kokardką Biala-sukienka-damska-z-kokardka-Denley Rozowa-sukienka-damska-z-kokardka-Denley Zolta-sukienka-damska-z-kokardka-Denley

W przypadku męskiej stylizacji możesz sięgnąć po spodnie wizytowe męskie i dobrać do nich koszulę oraz marynarkę. Pamiętaj, że nawet jeśli stylizujesz się na imprezę odbywającą się w środku lata, koniecznie wybierz koszulę męską z długim rękawem, ewentualnie takim, który można schludnie i elegancko podpiąć w okolicy łokci. Koszule męskie z krótkim rękawem już dawno są passe i nie powinno się ich zakładać pod żadnym pozorem, nawet na wydarzenie w gronie najbliższej rodziny, czy przyjaciół.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022
pixel