Steampunk! Na czym polega ten styl?

2018-02-28
Steampunk! Na czym polega ten styl?
Steampunk to styl i dla kobiet i dla mężczyzn. Jednym z jego znaków rozpoznawczych są google!

Steampunk to specyficzne zestawienie dwóch słów, użyte po raz pierwszy w 1987 roku. XIX wiek był nazywany czasem żelaza i pary i tu o tę „parę” chodzi, z kolei punk – wiadomo. To określenie dość niepokornej subkultury. Razem to mieszanka wybuchowa, a co najmniej fantastyczno naukowa!

Industrialna maniera nurtu steampunk jest bardzo męska! Większość facetów ma w sobie żyłkę majsterkowicza, zainteresowanie wszelkiego rodzaju mechanizmami, maszynami czy kołami zębatymi, których stylistykę w klimacie vintage (a jednocześnie futurystyczną) można przemycić nie tylko w wystroju własnego garażu czy warsztatu, ale również we własnym stylu ubierania, inspirowanym estetyką rewolucji przemysłowej albo… Dzikiego Zachodu.

Steampunk! W co się ubrać?

W tym industrialnym stylu z epoki wiktoriańskiej lubują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Dla nich znakiem rozpoznawczym jest gorset.

Asymetryczny T-shirt z ćwiekami w stylu Steampunk_Denley.pl

Mężczyzn inspiruje klimat książek Juliusza Verne jak np. „W 80 dni dookoła świata”. Science Fiction tamtych lat… Jeśli nie jesteś ulicznym performerem, to raczej nie ubieraj się w tym stylu od stóp do głów, bo tutaj trudno ubrać się, żeby się nie przebrać. Ale elementy stylizacji męskiej „steampunk” sprawdzą się jak najbardziej – szczególnie jeśli fascynuje się technika i SC.

Może to być np. męska marynarka w militarnym stylu zestawiona z białą koszulą, dwurzędowy płaszcz, ciężkie buty założone do casualowych spodni, ale też detale! Jak okulary „googles”, zegarki z mechanizmami czy nerki zapinane w pasie. Facet preferujący steampunk to również elegant we fraku lub w żabocie i z cylindrem na głowie, ale i gość w bojówkach, glanach i w skórzanej kamizelce. Elementy tego trendu to także męskie T-shirty w futurystycznym stylu czy bluzy z nadrukami nawiązującymi do nurtu. A jeśli chcesz mu się bliżej przyjrzeć, sprawdzić czy ten styl jest dla Ciebie, to odśwież sobie takie produkcje jak „The Wild Wild West”, „Powrót do przyszłości III” czy film anime „Steamboy”. Mogą cię steampunkowo zainspirować!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2018
pixel