Star Wars - 9 najciekawszych faktów w galaktyce!

2016-10-04
Star Wars - 9 najciekawszych faktów w galaktyce!

Pierwsza część trzeciej trylogii rozgrywać się będzie ok. 30 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”.

Fani tej najpopularniejszej serii w historii kinematografii już są szczęśliwi na myśl, że czekają ich jeszcze co najmniej dwa filmy tej kultowej opowieści z gatunku space opera, bo premiera kolejnego zaplanowana jest już na maj 2017.

 

Na tą chwilę pozostaje tylko czekać, odświeżać pamięć, oglądać zwiastuny i budować atmosferę wokół tego wydarzenia, na punkcie którego oszalał niemal cały świat. Chodzą słuchy, że pod znakiem „Przebudzenia mocy” odbywać się będą tegoroczne święta. Saga science fiction prawdopodobnie zdetronizuje samego Kevina!

https://www.youtube.com/watch?v=jcOHdfbZ4Ok

Zakładam, że trudno byłoby zaimponować znajomym wiedzą o „Gwiezdnych Wojnach” tak jak bezkonkurencyjny chłopiec w teleturnieju, ale mimo to – warto poznać najciekawsze fakty! Zawsze mogą się przydać by zabłysnąć w odpowiednim momencie. Bądźcie przygotowani i niech moc będzie z Wami!

***

#1 Do tej pory, wszystkie części „Gwiezdnych wojen” miały premierę w okresie max. dwóch tygodni po urodzinach George’a Lucasa (14 maja), ich twórcy.

#2 Na rzecz nadawania imion i nazw, George Lucas chętnie zapożyczał słowa z języków innych niż angielski, co podobno obrosło wręcz legendą. I tak Darth Vader miał swój początek u holenderskiego „ojca”, a Yoda to „wojownik” z sanskrytu.

#3 Tytuł roboczy „Epizodu VI: Powrót Jedi” to „Niebieskie Żniwa”, z kolei wstępny tytuł części drugiej, wierzcie lub nie, to „Wielka przygoda Jar Jar’a”. Rzekomo na złość fanom. Odnosząc się jeszcze do #2 – imię Jar Jar wymyślił syn George’a Lucasa.

bdb6bbfbaacaa64faf839fe4214e531a#4 A jednak! Czasem rozmiar ma znacznie! W postać Chewbaccy wcielił się nie zawodowy aktor, a sanitariusz ze szpitala w Yorkshire. Podobno decyzję o obsadzeniu Petera Mayhewa w roli dzielnego wojownika zapadła w 10 sekund po tym, jak George Lucas go zobaczył. A dostrzec go było łatwo – 221 cm wzrostu.

Jedyne, co o Wookim Mayhew wiedział przed rozpoczęciem zdjęć, to to że postać ta jest duża i włochata. W jednym z wywiadów Mayhew wyjawił, że jego wysoki wzrost był spowodowany Zespołem Marfana.

#5 Tworząc postać Wookiego powstało 30 szkiców inspirowanych różnymi zwierzętami. Kotem, wiewiórką a nawet lemurem. Ostatecznie ten nie miał przypominać żadnej z ziemskich postaci. Strój wojownika ważył 7 kg i był stworzony z moheru i włosia jaków. Aktor, na planie, wielokrotnie doznawał udarów cieplnych.

Yoda-Retina_2a7ecc26#6 Yoda. Niewielki, ale potężny. Legendarny Mistrz Jedi. Jeśli, gdy pierwszy raz go zobaczyłeś – miałeś wrażenie, że skądś gościa znasz – to wiedz, że się nie myliłeś. Mógł Ci się skojarzyć z samym Albertem Einsteinem bo twórcy tej postaci MOCno się nim inspirowali. Mądre oczy podobno te same. Ta ciekawostka przywodzi mi na myśl Kota ze Shreka. Czyje to mogły być ślepia?

#7 Budżet na „New hope” był bardzo ograniczony. Przemieszczając się z Ameryki do Anglii – Lucas zadecydował, że ekipa filmu będzie podróżować klasą ekonomiczną. Dowiedziawszy się o tym, matka Carrie Fisher – aktorki odtwarzającej rolę księżniczki Lei, wkurzyła się i objechała Lucasa przez telefon. Carrie będąc w pobliżu przejęła słuchawkę wykrzykując: „will you fuck off?!”. Potraficie sobie wyobrazić te słowa w ustach księżniczki z preclem na głowie? A jak już jesteśmy przy kultowych powiedzonkach…

gwiezdnewojny(1)#8 „Mam złe przeczucia” – to najbardziej charakterystyczne zdanie pojawiające się w różnych częściach sagi. Ciekawe czy w „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy” też je usłyszymy, no i oczywiście kto je wypowie? Macie co do tego przeczucia?

#9 „Gwiezdne wojny” miały być klęską. Brak zrozumienia dla fabuły, szyderstwa z dziwnych postaci, słowo „wojny” w tytule. Spodziewano się katastrofy artystycznej i finansowej. Tymczasem 25 maj 1977 to dzień, który przeszedł do historii. Od tamtej pory galaktyki już nigdy nie były takie same. Ciekawe co zdarzy się po 14 grudnia?

[adrotate banner=”13″]

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel