Speed dating - najszybszy sposób na znalezienie miłości

2016-12-09
Speed dating - najszybszy sposób na znalezienie miłości

Speed dating, czyli szybkie randki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. To idealna propozycja dla każdego, komu doskwiera samotność w wielkim mieście, kto jest z dala od najbliższych przyjaciół i rodziny, ale też dla osób, które marzą o spotkaniu swojej drugiej połówki lub po prostu chcą nawiązać nowe, ciekawe znajomości. I choć dla niektórych osób formuła speed datingu może wydawać się ryzykowna albo niezrozumiała, to jednak ma rzeszę zwolenników i mnóstwo zalet.

Zasady speed datingu
Speed dating to specjalnie zorganizowane spotkania, w których zazwyczaj bierze udział kilkanaście osób (taka sama liczba mężczyzn i kobiet). Forma szybkich randek jest bardzo prosta do zrozumienia już za pierwszym razem. Każdy z uczestników otrzymuje na początku specjalną kartę do głosowania, na której, w trakcie poznawania nowych osób, będzie zapisywać swoich ulubionych rozmówców i oceniać ich. Podczas całego spotkania każdy ma ok. 5 minut na to, aby porozmawiać z każda osobą. Czas ustalany jest przez organizatorów, dlatego może być różny na wielu szybkich randkach. A skąd wiedzieć, że pora zmienić rozmówcę? Ogłasza to dźwięk dzwonka, po którym należy przesiąść się do innego stolika lub podejść do wybranej osoby, z którą jeszcze się nie rozmawiało. Na koniec, wszyscy uczestnicy oddają organizatorom swoje karty do głosowania. Jeżeli dwie osoby zagłosowały na siebie nawzajem, to otrzymują do siebie dane kontaktowe, aby móc kontynuować znajomość. To wyraźny znak, że wpadli sobie w oko.
Podsumowując:

  1. spotkanie obejmuje kilkanaście osób,
  2. każdy uczestnik ma ok. 5 minut na oddzielne rozmowy z pozostałymi osobami,
  3. charakterystyczny dźwięk dzwonka oznacza konieczność zmiany rozmówcy,
  4. uczestnicy głosują na siebie na specjalnych kartach,
  5. w przypadku oddania głosów przez dwie osoby na siebie nawzajem – otrzymują one swoje dane kontaktowe.

Zalety szybkich randek
Speed dating daje możliwość nawiązania wielu nowych znajomości w bardzo szybkim czasie i w jednym miejscu. Wszyscy uczestnicy są pozytywnie i przyjaźnie nastawieni, ponieważ przychodzą w tym samym celu na spotkanie, dlatego każdy ma realną szansę porozmawiać z pozostałymi osobami. Nie musisz też obawiać się krytyki albo narażenia na śmieszność, ponieważ wszyscy bierzecie udział w tym samym wydarzeniu – speed datingu. Nawet, jeśli na tak zorganizowanej szybkiej randce nie spotkasz miłości swojego życia, to możesz zdobyć prawdziwego przyjaciela, albo po prostu nawiązać ciekawą znajomość.
Nie każdy wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, ale takie sytuacje naprawdę się zdarzają, a speed dating to spotkania, które są realizowane właśnie w tym celu. Jest wiele prawdziwych historii, które opowiadają o tym, jak znajomości nawiązane na szybkich randkach przerodziły się głębokie uczucie, a nawet zakończyły przed ołtarzem.
Pomimo tego, że każdy przychodzi na speed dating z konkretnym zamiarem poznania kogoś, to rozmowy te nie są zobowiązujące. Nie obawiaj się więc tego, że będziesz musiał regularnie spotykać się ze swoim rozmówcą ze spotkania. Co więcej, bez Twojej zgody nikt nie otrzyma Twoich danych kontaktowych, dlatego po zakończeniu speed datingu, jeśli nie będziesz zadowolony, nie musisz utrzymywać z nikim kontaktów. Pamiętaj – decyzja należy tylko do Ciebie.
Gdzie na speed dating?
Spotkania w charakterze szybkich randek są organizowane w większości dużych miast, a informacje o tym można znaleźć na specjalnych portalach internetowych. Tego rodzaju inicjatywy są również realizowane w niewielkich miejscowościach, dlatego warto zainteresować się, czy przypadkiem gdzieś w Twojej okolicy nie odbywa się speed dating.

Czy wiesz, że…
Istnieją pewne badania naukowe oraz statystyki, które pokazują, że kobieta w ciągu zaledwie 30 sekund rozmowy z mężczyzną podejmuje decyzję, czy jest on odpowiednim kandydatem na partnera. Jeśli więc myślisz, że 5 minut rozmowy z obcą osobą to za mało, aby stwierdzić, czy Ci się podoba, istnieją duże szanse, że nie masz racji. Przekonaj się sam.
Jeśli szukasz swojej drugiej połówki albo chcesz poznać ciekawe osoby, to oprócz uczestnictwa w speed datingu skorzystaj z przydatnych aplikacji randkowych, które są już bardzo popularne. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel