Scumbro - dziwny, nowy trend w modzie! Czy się przyjmie?

2019-01-15
Scumbro - dziwny, nowy trend w modzie! Czy się przyjmie?

Minęło zaledwie pół roku, odkąd „scumbro” w ogóle  zostało „nazwane”. Dziś o tym specyficznym „stylu ubierania” i gorącym trendzie – rozpisują się topowe magazyny modowe z całego świata!

Scumbro! Co to za trend?

Żeby zrozumieć, trzeba zacząć od nurtu hipe. Hipebeast to typ, który ślepo goni za trendami, byleby tylko jego ciuchy, akcesoria modowe i gadżety miały zacną metkę. Jednak niektórzy wolą robić wszystko pod prąd. I tak np. Justin Bieber, który może chodzić w czym tylko zapragnie – w nosie ma ubieranie się pod dyktando. Jest ignorantem narzucanych stylów i choć jego ciuchy z pewnością są kosmicznie drogie, to jednak nie wszystkie tak wyglądają.

W Scumbro chodzi o mieszanie etykiet i nurt ten zapoczątkowali celebryci, zmęczeni i zdegustowani atakami paparazzich, którzy dostrzegają każdy detal stylówek, a następnie, za pomocą mediów społecznościowych, poddają to surowej ocenie świata.

Tutaj supermodne ciuchy streetwearowe od największych designerów można łączyć z tymi z sieciówek, w których dobrze wyglądałby podstarzały nauczyciel geografii. Stylizacje są coraz bardziej eklektyczne i kompletnie pozbawione logiki i naprawdę – można mieszać co się chce, wyglądać „bezmyślnie”, ale czuć się w tych ciuchach wygodnie i puszczać oko do krytykantów. Ubierasz hawajską koszulę i plisowane spodnie, wychodzisz tak na ulicę i pokazujesz światu środkowy palec. Wiesz, że twój outfit jest bez sensu, ale to twój prywatny performance.

Co jeszcze jest charakterystyczne dla scumbro?

scumbroScumbro-man wyraża swój indywidualizm ultralekką, niepokorną fryzurą (farbuje też włosy) i symbolicznymi tatuażami rozmieszczonymi wzdłuż ramion. No trzeba tu wyglądać trochę niechlujnie, nawet jak chodząca szumowina. Bieberowi zdarza się np. nosić skarpetki naciągnięte prawie pod same kolana, a do tego klapki…

Bazą garderoby scumbro-mana są kultowe spodnie dresowe i to niekoniecznie ze zwężanymi nogawkami. Te (przed majtaniem) można zabezpieczyć skarpetkami naciągniętymi na nogawki. Zresztą o tym możecie więcej przeczytać tutaj: „Gołe kostki to już przeszłość? Sprawdź trend na spodnie w skarpetkach!”.

Bluzy z dużymi logotypami marek, stare, sprane i wyblakłe czapki z daszkiem wyszperane ze strychu, wzorzyste bluzkiT-shirty bez rękawów (tank-topy) i latem – szorty kąpielowe, w których chodzisz również poza plażą. Scumbro wyraża się brakiem przyzwoitości. Jest totalnym przypałem, prawem do bycia niemodnym, zwykłym i pewnie dlatego tak bardzo elektryzuje!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2019
pixel