Samochód pod chmurką! Jak zabezpieczyć auto przed zimą?

2019-11-13
Samochód pod chmurką! Jak zabezpieczyć auto przed zimą?

Nie wszystkie cztery kółka mają to szczęście, że są garażowane! Dla tych, którzy trzymają samochód pod chmurką – zostawiamy kilka porad, które warto wykorzystać, by skutecznie zabezpieczyć auto przed zimą! 

jak zabezpieczyć auto przed zimąAle na początek odsyłamy was do naszego poprzedniego wpisu na blogu z tej serii pt. „Jak przygotować samochód do zimy?”. Dowiecie się z niego podstaw (np. tego, że należy wymienić opony z letnich na zimowe), dlatego warto do niego wrócić! A dziś uzupełniamy informacje. Będą one przydatne szczególnie dla tych, którzy nie mają możliwości garażowania auta i muszą przygotować się na prawdziwe ekstremum! Szczególnie, że meteorolodzy szumnie zapowiadają zimę 30-lecia!

Jak zabezpieczyć auto przed zimą? Praktyczne wskazówki!

  • Samochód „mieszkający” pod chmurką jest szczególnie narażony na niekorzystny wpływ działania wilgoci i niskich temperatur, a listopad to ostatni dzwonek, by o to swoje auto odpowiednio zadbać!
  • Wykonaj przegląd! Szczególną uwagę należy zwrócić na elementy układu zasilania paliwem.
  • W silnikach Diesla należy zadbać o filtr paliwa!
  • Sprawne hamulce to podstawa! Sprawdź prawidłowość działania układu hamulcowego! Zweryfikuj stan płynów, okładzin, klocków.
  • Należy przygotować samochód do stania na mrozie i innych zimowych warunków atmosferycznych. W tym celu należy zabezpieczyć płyny tj. olej silnikowy (o najniższym wskaźniku lepkości zimowej), płyn do chłodnicy i płyn do spryskiwaczy.
  • Bezpieczeństwo jako priorytet! Upewnij się, że wszystkie światła w samochodzie działają bez zarzutu!
  • Konieczne jest sprawdzenie akumulatora, który może zaskoczyć nas przykrą niespodzianką! W tym celu wystarczy wykonać prosty test ładowania akumulatora i zmierzyć prąd upływu na postoju. Jeżeli wszystko będzie w porządku – można spać spokojnie.
  • W listopadzie warto nałożyć na karoserię specjalny wosk, który to utworzy nań ochronną powłokę, zabezpieczającą przed korozją. Jednocześnie, woskowanie korzystnie wpływa na ogólną estetykę samochodu, pozostawiając go dłużej czystym. Brud się go aż tak bardzo nie ima
  • Również nadwozie i podwozie można zabezpieczyć środkami antykorozyjnymi.
  • Przyda się kilkuwarstwowa plandeka pokryta filcem lub bawełną. Tego typu pokrowcem warto zabezpieczać samochód zarówno przed śniegiem, jak i przed szronem, który osadzi się na plandece, zamiast na powierzchni auta.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel