Rozmowa kwalifikacyjna online. Sprawdź, jak się przygotować!

2020-08-20
Rozmowa kwalifikacyjna online. Sprawdź, jak się przygotować!

Być może starasz się o pracę w innym mieście lub państwie… Być może bierzesz udział w rekrutacji online, bo taki sposób komunikowania się wygenerowała… pandemia… A może twój potencjalny, przyszły pracodawca preferuje właśnie taką formę kontaktu z kandydatami? Niezależnie od tego, z jakiego powodu bierzesz udział w zdalnej rekrutacji – to może być dla ciebie nowość! Sprawdź, jak przygotować się do rozmowy o pracę online! 

rozmowa kwalifikacyjna online
Na rozmowę online wybierz kameralne miejsce! Denley.pl

Rozmowa kwalifikacyjna online. Jak się przygotować?

  • Przed spotkaniem z rekruterem upewnij się, że masz łącze internetowe odpowiedniej jakości, a w komputerze, tablecie lub w smartfonie – działający mikrofon i kamerę. Pobierz też aplikację poprzez którą ma odbyć się spotkanie.
  • Wybierz miejsce dogodne do rozmowy. Byłoby super, gdyby to co masz za plecami – nie rozpraszało osoby, z którą będziesz rozmawiać. Bałagan nie punktuje. W czasach #zostańwdomu często mieliśmy okazję oglądać wypowiadających się ekspertów na tle półek z książkami. To całkiem dobry pomysł, podobnie jak prowadzenie rozmowy w swoim „uporządkowanym” środowisku pracy zdalnej (jeśli tak właśnie pracujesz) – przy biurku, w fotelu. Jednak nie jest to konieczne. Wystarczy neutralne tło. Możesz też skorzystać z biblioteki, biura coworkingowego stanowiącego fajną przestrzeń biznesową lub z kameralnej kawiarni. Wówczas pamiętaj o słuchawkach!

W co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną online?

Ubierz się komfortowo! Jednak pamiętaj, że spotkanie online to po prostu forma rozmowy na odległość. Nie zwalnia od kierowania się ogólnie przyjętymi zasadami dress code’u. Szczególnie, że oceniany jesteś pod katem kwalifikacji, ale i w myśl tzw. pierwszego wrażenia. Dlatego niech będzie ono jak najlepsze!

Dres męski i T-shirt? Niekoniecznie! Podczas e-spotkania z pracodawcą, ale i w czasie rozmaitych konferencji online, znacznie lepiej sprawdzi się estetyczna stylizacja casualowa. Schludny wygląd to komunikat mówiący o szacunku do współrozmówcy. Nie musisz przy tym rezygnować z wygody, tym bardziej, że już sama rozmowa kwalifikacyjna online bywa źródłem stresu. Komfortowo, a zarazem elegancko poczujesz się zakładając stylowe spodnie chino i wyprasowaną koszulę. Stylizację możesz dopełnić marynarką, a także swetrem.

Przeczytaj też: „Jak uczyć się i pracować zdalnie?”

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020
pixel