Rozdanie świadectw 2020! Jak się przygotować?

2020-06-16
Rozdanie świadectw 2020! Jak się przygotować?

W zwyczajnej sytuacji napisalibyśmy o „zakończeniu roku szkolnego”. W tym roku jednak nie odbędą się uroczystości, a uczniów czeka jedynie rozdanie świadectw. Jak to ma wyglądać? W co się ubrać na rozdanie świadectw 2020? Rozwiewamy wasze wątpliwości! 

Denley.pl

Przede wszystkim – o terminie odbioru świadectw zadecydują dyrektorzy poszczególnych szkół, wobec tego – w każdej placówce edukacyjnej może być inaczej. Odbieranie dokumentów będzie odbywać się w świetle zaleceń sanitarnych rekomendowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Już teraz wiadomo, że w niektórych szkołach uczniowie będą umawiać się indywidualnie i w ten sposób odbierać dokumenty związane z otrzymaniem promocji do kolejnej klasy. W kameralnych szkołach, niektórzy dyrektorzy zdecydowali się na spotkanie wychowawców i dyrekcji z poszczególnymi klasami, w różnych terminach. Apele i akademie wieńczące rok szkolny nie będą mieć miejsca, nie będzie uścisków dłoni, ale miłych i krzepiących słów z całą pewnością nie zabraknie!

Oficjalnie, rok szkolny 2019/2020 zakończy się 26 czerwca, ale termin i forma wydania świadectw oraz nagród będą ustalane indywidualnie. Wszyscy mają nadzieję, że w kolejny rok będzie można wkroczyć normalnie i od września zajęcia wrócą do szkół!

Rozdanie świadectw 2020! Jak się ubrać?

rozdanie świadectw 2020 stylizacje męskie
Denley.pl

Cóż… tym razem nie trzeba planować dopracowanej w każdym detalu stylizacji na zakończenie roku szkolnego. Nie odbędzie się żadna gala, a ewentualne uroczystości dla pojedynczych klas lub grup będą miały niezwykle kameralny charakter. Raczej nie będziesz musiał wskakiwać w elegancki garnitur slim.

Jednak niezależnie od formy, w jakiej zakończy się rok szkolny – jeśli swoje świadectwo możesz odebrać osobiście – czy to w niewielkiej grupie uczniów czy indywidualnie, w sekretariacie – zrób to w dobrym stylu! Warto zadbać o stonowany wygląd w klasycznej kolorystyce (biel, granat, czerń, szarości), założyć białą lub błękitną casualową koszulę. Nigdy nie wiadomo, czy na szkolnym korytarzu nie miniesz się z jakimś nauczycielem i czy nie spotkasz dyrekcji… Swoim nienagannym strojem wyrazisz klasę i okażesz szacunek! Nie ma potrzeby, abyś ubierał się ściśle na galowo, jednak odrobina elegancji, nawet w jej swobodniejszym wydaniu – naprawdę nie zaszkodzi!

Pamiętaj, że przyda ci się także maseczka ochronna na twarz. Wciąż trzeba je nosić w przestrzeniach zamkniętych, a szkoła takową jest. Zatem zasłaniamy usta i nos!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel