Przygotuj się na wszystko! Bądź jak jeden z bohaterów "The 100"!

2018-05-03
Przygotuj się na wszystko! Bądź jak jeden z bohaterów "The 100"!

Jeśli jesteś fanem science fiction i estetyki zaprezentowanej w tym genialnym serialu, to z pewnością zwróciłeś też uwagę na stylizacje bohaterów „The 100”! Jak się okazuje – postapokaliptyczna moda nie jest aż tak odległa i nieziemska jak wizja przyszłości populacji ludzkiej po apokalipsie.

Co wysuwa się na pierwszy „modowy” plan w „The 100”?

Prosto z kosmosu, na planetę Ziemia lądują najmodniejsze kurtki bomber jacket! Są trochę vintage i mogłoby się wydawać, że to jakaś specjalna stylistyka. A jednak nie!  Główna kostiumograf serialu wykorzystała tutaj bomberki z sieciówek. Ten model kurtek świetnie sprawdzał się kiedyś u pilotów, dziś w miejskich stylizacjach i jak widać – w apokaliptycznym wyobrażeniu przyszłości też mają się całkiem dobrze! Funkcjonalność i ponadczasowy styl nie przemijają!

Militarne spodnie, skóra, bluza harmonizująca z naturą. Idealna stylizacja w klimacie „The 100”. Denley.pl

W serialu przeważają granatowe kurtki bomber, ale niektóre z nich – celowo były wywracane na drugą, kolorową (pomarańczową, bordową) stronę z charakterystycznymi pikami! Właśnie tak uniwersalne i praktyczne są te modele! Podobnie jak Księżyc – mają dwa różne oblicza! Ale to nie jedyne okrycia wierzchnie towarzyszące „setce” w kolejnych scenach serialu. Również kurtki skórzane o surowym charakterze lub zdobione metalowymi wstawkami powróciły do przyszłości! Naszywki i emblematy, postrzępione mankiety i szwy – jeszcze ciekawiej podkreślają design ubrań i styl bohaterów w tej sadze sci-fi!

Jeśli swoim lookiem chciałbyś wpisać się w klimat serialu, to oprócz kurtki bomber – koniecznie zaopatrz się spodnie bojówki. Tak dla bohaterów, jak i dla ciebie – kieszenie cargo będą stanowić praktyczny schowek, a dodatkowo urozmaicą wygląd outfitu, który nadaje się nie tylko w kosmos, ale i w całkiem przyziemnych, codziennych sytuacjach. Konwencja militarna z kolorami ziemi i  kamuflażem zachowały się dla potomnych! Wg. przewidzeń

Oczywiście na uwagę zasługują również nieprzeciętne dodatki! Tutaj recykling hołduje modzie! Sprzączka do pasa w samolocie zastępuje klamrę, używa się kawałków materiału, które w jednej chwili mogą być pojemną i wygodną torbą na ramię, a w drugiej chustą na szyję, głowę, nadgarstek… Metalowe elementy z odzysku stanowią formę ozdobników, a jednocześnie – często pełnią rolę praktyczną. Orbita kreatywności!

Warto się zainspirować!

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel