Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki softshell!

2018-09-17
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki softshell!

Kurtki softshell – choć może nie nadają się na spontaniczny wypad na… Arktykę, to przed opadami czy zimnem – tymczasowo świetnie zabezpieczą. Tego rodzaju kurtka może też być bazą pod kurtkę membranową. A wtedy, przy równoczesnym użyciu termoaktywnej bielizny, sprawdzi się nawet w warunkach ekstremalnych. Jak np. jazda na rowerze po górach, w czasie intensywnych opadów deszczu.

Kurtka softshell o interesującym designie – idealna również do swobodnej, miejskiej stylizacji_Denley.pl

Męskie kurtki sofshell to najlepsze, outdoorowe okrycia wierzchnie, przy wsparciu których można zaznać wielu niesamowitych przygód na świeżym powietrzu. Np. podczas uprawnia sportów czy wypraw. Przede wszystkim doskonale chronią przed wilgocią, a także przed wychładzającym działaniem wiatru, A to wszystko za sprawą materiałów jak nylon i poliester, wykorzystywanych do produkcji odzieży zewnętrznej. Tej, która łączy w sobie najlepsze cechy ubrań wodoodpornych i wiatroszczelnych z oddychającymi, czyli odprowadzającymi parę wodną produkowaną przez skórę podczas aktywności.

Na topie są od 2000 roku, kiedy to pojawiły się jako propozycja elementu odzieży dla sportowców, zajmujących się wspinaczką wysokogórską, bieganiem, jazdą na rowerze czy choćby dla osób intensywnie ćwiczących na świeżym powietrzu. Zaprojektowano je z myślą o aktywnościach aerobowych.

Dziś jednak mają swoich zwolenników nie tylko wśród osób uprawiających różne dyscypliny. Również wśród parkowych spacerowiczów czy nawet działkowców. Są mega praktyczne, funkcjonalne i wytrzymałe. Lekkie, oddychające, chronią przed wiatrem i małym deszczem, a także są odporne na zużycie. Zapewniają użytkownikom totalną swobodę ruchów i izolację cieplną – podczas aktywności w dynamicznie zmieniających się warunkach pogodowych.

W ofercie online sklepu denley.pl dostępne są różne modele kurtek typu sofshell. W bogatej gamie kolorystycznej i wzorach – klasycznych oraz wyjątkowo efektownych np. z pikami. Mają one mnóstwo praktycznych kieszeni, odpinane kaptury i interesujący design. To wszystko czyni je idealnymi nie tylko do uzupełniania sportowych stylizacji i bycia elementem weekendowego ekwipunku, ale także do noszenia na co dzień – gdy stawiasz na swobodny, a jednocześnie komfortowy, miejski outfit.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel