Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki skórzane!

2020-01-23
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki skórzane!

Kurtki skórzane – ponadczasowe atrybuty męskości! Najmodniejsze to te barwione na czarno lub w odcieniach brązu, ale w sklepach dostępne są również modele w bardziej odjazdowych kolorach. Wśród nich kurtka biała, czerwona czy niebieska. Skóry były i są projektowane w rozmaitych celach, a ich design często wiąże się z konkretnymi subkulturami (grunge, motocykliści). Mają też bogatą historię – np. rodowód kurtek skórzanych dla pilotów czy oficerów ma już ponad 100 lat. Dawniej szyto je ze skóry zwierzęcej, ale dziś, w dobie współczesności – mamy do dyspozycji modele z zamienników. Kurtki ze skóry ekologicznej, pozwalają osiągnąć oryginalny efekt bez ingerencji w przyrodę i są równie funkcjonalne.

Klasyczna kurtka skórzana bez ściągaczy w pasie, w kolorze brązowym – świetnie uzupełni casualoway outfit_Denley.pl

Wyróżniamy najmodniejsze kurtki skórzane:

  • Kurtki pilotki tzw. fly jackets – modele dla lotników i wojskowych, które już w czasie I WŚ stały się synonimem wojskowego uniformu. Symbolem, kojarzonym z pilotami bombowców, który później przekształcił się w kultowy fragment przemysłu mody!
  • Kurtki skórzane motocyklowe, znane dzisiaj bliżej jako kultowe ramoneski, o rebelianckim pazurze. Zaprojektowane przez Irvinga Schotta dla Harleya Davidsona, później stały się elementem stylu ulicy. Pokochane przez Hollywood i resztę świata!
  • Skóry bez ściągaczy przy pasie – mega uniwersalne, pasujące do różnych stylizacji z dresami, jeansami i spodniami chino. W zależności od okazji.

Najlepsze cechy kurtek skórzanych:

  • Praktyczne! Mogą być elementem wielu różnych stylizacji! Naprawdę – trudno zepsuć outfit ze skórą w roli głównej!
  • Nie do znoszenia. Klasyczny model będzie służyć przez wiele sezonów albo całymi latami.
  • Na każdą pogodę – choć kurtki skórzane często są „cienkie” to wbrew pozorom potrafią trzymać ciepło. Kluczem jest tu ubieranie warstwowe. Skórę można założyć zarówno na T-shirt jak i na gruby sweter. Dopiąć do niej podszewkę albo założyć na nią bezrękawnik.
  • Służą za nieoficjalny mundurek każdego współczesnego chłopka i każdej dziewczyny. Świetnie komponują się ze stylizacjami eleganckimi i smart-casualowymi, a jednocześnie są królowymi luźnych, nieformalnych, streetwear’owych stylówek.
  • Wszechstronne! Idealne na większość okazji – zarówno codziennych jak i formalnych.
  • Mają bogatą historię. Są ponadczasowymi ikonami mody!
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel