Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki jeansowe!

2018-04-21
Przewodnik po kurtkach męskich: kurtki jeansowe!

Podobnie jak spodnie – męskie kurtki jeansowe zostały zaprojektowane przez Levi Straussa około 1880 roku. To mniej więcej 10 lat po tym, jak powstały kultowe jeansy. Denimy, jako oddychające ubranie użytkowe, miały służyć górnikom, kowbojom i inżynierom kolejowym w czasie tzw. gorączki złota i przysłużyły się tak bardzo, że po ich sukcesie przyszedł czas na kurtkę! Niezwykle wytrzymałą i funkcjonalną.

Tak jak inne ponadczasowe ubrania – kurtki jeansowe ewoluowały. W latach 50-tych stały się znakiem rozpoznawczym rebeliantów, w 60-tych pokochali ją rock ‚n’ roll’owcy, potem nadano im status flower-power. Pod koniec XX wieku nosili je rockowcy, później raperzy i celebryci, a dziś są synonimem indywidualizmu i nonszalancji.

Kurtka jeansowa. Denley.pl

Dlaczego osiągnęły sukces?

  • Są pełne autentyzmu. Każdy, kto nosi jeansowe katany – wyróżnia się indywidualizmem, choć one same jakby nie chcą rzucać się w oczy.
  • Łatwo utrzymać je w czystości.
  • Mają utylitarny charakter i surową, buntowniczą, męską aurę.

jak i Z czym nosić kurtki jeansowe?

  • Katana jeansowa ma nieformalny charakter i najlepiej nosić ją na co dzień. Można ją wpisać zarówno w miejski, jak i casualowy styl, a nawet zestawiać ją z lekko eleganckimi ubraniami. Świetnie będzie wyglądać w korespondencji z chiosami i pół-formalnym płaszczem lub marynarką, stanowiącymi warstwę wierzchnią stylizacji. Możesz włożyć ją na koszulę.
  • Wkładając kurtkę jeansową trzeba uważać, by nie zrobić z siebie kowboja. Koszule flanelowe w kratę – odpadają. Lepiej mieć pod spodem klasyczny, jednokolorowy T-shirt. Najlepiej biały, czarny albo w poziome paski.
  • Łącząc kurtkę jeansową ze spodniami z denimu – zwracaj uwagę, by nie wyglądać zbyt „jednolicie’. Jeśli jasna, sprana katana – to najlepiej czarne jeansy.
  • Katany jeansowe możesz wkładać do joggerów, spodni baggy, a nawet do szortów.
  • Kurtka jeansowa jest mega uniwersalna. Można ją nosić rzez cały rok. Latem posłuży w chłodniejsze dni, wiosną i jesienią sprawdzi się jako kurtka przejściowa, zimą możesz włożyć ja sweter i pod grubą kurtkę lub casualowy płaszcz.
  • Rewelacyjnie prezentuje się z butami sportowymi lub mokasynami i okularami słonecznymi typu Aviator.
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018
pixel