Przegląd koszul: chambray

2018-05-06
Przegląd koszul: chambray

Koszula chambray to model wykonany z bawełnianego materiału, gdzie specjalnie barwiona kolorem indygo osnowa – przeplata się z białym wątkiem, tworząc finalnie jeansową fakturę koszuli! Materiał ten powstał jednak we Francji, w miejscowości Cambrai, w XVI wieku.

Gdyby z bliska przyjrzeć się splotowi koszuli jeansowej i chambray – różnią się one nieco od siebie. W koszulach chambray splot jest równomierny, przeplatany nicią w kolorze indgo, w jeansowej – nie. Choć koszule chambray wydają się być delikatniejsze, to jednak można znaleźć modele, które wyglądają „ciężej” i odwrotnie. Koszule z jeansu mogą być masywne, ale i zupełnie lekkie. Wybór należy do noszącego, jednak w praktyce wygląda to tak, że modele te, choć różne – są stosowane w modzie wymiennie.

Wpisując taką koszulę w swój look – warto trzymać się detali. Jeśli do casualowego garnituru planujesz włożyć koszulę chambray – zwróć uwagę na guziki. Powinny być one klasyczne. Perłowe zatrzaski, często stosowane w modelach denimowych – w tym przypadku nie będą pasować. Chambray czy też stricte jeansowa koszula z zatrzaskami, przeszyciami, lekkimi przetarciami – idealnie sprawdzi się natomiast w stylówkach casualowych, uskutecznianych na co dzień. Możesz  włożyć ją do spodni chino, jako warstwę wierzchnią na ponadczasowy biały T-shirt. To jeden z najpopularniejszych sposobów noszenia tego rodzaju koszul wiosną i latem, który zawsze jest na topie!

Dlaczego warto mieć koszulę chambray?

  • Jest to model klasyczny, w którym dobrze będzie wyglądać dosłownie każdy mężczyzna!
  • To koszula, która swoim designem komunikuje męskość. Nie tylko wygląda męsko, ale też sprawia, że facet czuje się bardzo pewnie w swojej roli.
  • Jej styl przełamuje monotonię tradycyjnych koszul. Choć ma „robocze” korzenie, to współcześnie – świetnie sprawdza się w modzie typowo casualowej. Można ją wykorzystywać w biznesie np. podczas casualowych piątków. Bardzo dobrze nosi się ją wiosną i latem. Zarówno w zestawieniu z chinosami, jak i lekkimi szortami męskimi.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel