Prognozy na rok 2017? Stagnacja na pewno nas nie czeka. Niektóre „klasyki” pozostaną na topie

2019-12-09
Prognozy na rok 2017? Stagnacja na pewno nas nie czeka. Niektóre „klasyki” pozostaną na topie

Co czeka nas w świecie mody w nadchodzącym roku? Fachowcy są zgodni, na pewno nie będzie stagnacji. Współczesność kocha zmiany i ewolucje. Nie inaczej będzie i w tej dziedzinie.

– Co roku moda nas zaskakuje. Nie inaczej będzie w 2017 roku. Ludzie lubią nowinki i to determinuje ewolucję – przewiduje stylista w firmie Denley Paweł Zabielski.

Na pewno duży wpływ na rozwój trendów będą mieli celebryci. Dziś to właśnie znane postaci ze świata filmu, rozrywki czy sportu wyznaczają kierunki, za którymi podąża społeczeństwo. I to oni właśnie już pokazują się w najnowszych kolekcjach wybranych projektantów czy sklepów z odzieżą. Odbiorcy zaś będą musieli się temu bacznie przyglądać, żeby iść do przodu.

– Duży wpływ na świat mody mają nowoczesne technologie. Dzięki nim możemy być na bieżąco z każdą nowinką – wtrąca Paweł Zabielski.

Moda to już nie tylko hermetyczny świat dla kobiet. Także mężczyźni nie boją się modnego wyglądu, a wręcz przeciwnie

Jak na ogólnoeuropejskim tle wygląda Polska? Specjaliści nie mają wątpliwości: – W ostatnich latach zdecydowanie lepiej. Gonimy Europę – twierdzą zgodnie.
Jeszcze 20 lat temu Polacy byli modowo daleko z tyłu. Teraz jednak to się zmienia. Co ważne, coraz więcej osób kładzie nacisk na odpowiedni wygląd i wizerunek.

– Moda to już nie tylko hermetyczny świat dla kobiet. Także mężczyźni nie boją się modnego wyglądu, a wręcz przeciwnie. Z pewnością można stwierdzić, że stajemy się modowo coraz bardziej świadomi – dodaje stylista.

Co ciekawe jednak, mimo stale postępującej ewolucji, niektóre „klasyki” na pewno nie wyjdą z mody. Takie na przykład, jak koszule w kratę, które i w nadchodzącym roku mogą być hitem. – Wystarczy tylko lekko je „stuningować” estetyczną naszywką, czy elementem dżinsu – podsumowuje specjalista.

Na zdjęciu stylówkę marki Denley prezentuje Wojtek Gola

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixel