Popover, czyli swobodny trend na horyzoncie!

2020-05-27
Popover, czyli swobodny trend na horyzoncie!

Swoboda w modzie zatacza coraz szersze kręgi. Choć powszechnie wiadomo, że w pewnych sytuacjach należy ubierać się po prostu stosownie do okoliczności, to jednak możliwości i chęć kreowania indywidualnego wizerunku ulegają ustępstwom i poddają się rozmaitym kreacjom. W czasach naznaczonych pandemią i tych, które nadejdą już po jej przejściu – w siłę rośnie styl popover. Szczególnie, gdy np. z pracy pod krawatem przechodzimy na model zdalny… 

koszulka polo
Koszulka polo to inspiracja dla modelu popover, łączącego zalety polówki i koszuli. Denley.pl

Styl popover narodził się dość dawno, bo w latach 60-tych ubiegłego wieku. To właśnie wtedy amerykańska marka Gant wprowadziła do oferty koszulę zmodyfikowaną o kilka śmiałych jak na tamte lata szczegółów. Czyniąc ją jak najbardziej nieformalną. To specyficzne połączenie koszulki polo z koszulą button down, która też inspirowana była stylem sportowym. Popover szybko znalazł swoje miejsce wśród subkultury preppies. Urzekł też wiele modowych męskich ikon stylu!

Przeczytaj też: „Styl preppy w modzie. Najważniejsze kwestie, o których powinieneś wiedzieć!”

Popover – co to jest? 

Popover to koszula zakładana przez głowę. Ma nieformalny styl, a jej nazwa wzięła się właśnie od sposobu, w jaki się ją ubiera: pop it over your head. W tym modelu stosuje się listwę guzikową, która zaczyna się od kołnierzyka, ale nie przechodzi przez długość całej koszuli. Kończy się w okolicach klatki piersiowej. W praktyce wygląda tak, że koszula ta zapinana jest na trzy lub cztery guziki. Podobnie jak w przypadku bluzki Henley. Entuzjastyczne przyjęcie tego typu koszuli sprawiło, że powstały kolejne, zmodyfikowane fasony! Współcześnie popovery mają kołnierzyki button down, typu włoskiego, a nawet „mao” (ucięte) i wykonane są z różnego rodzaju tkanin (np. len, denim, bawełna oxford, płótno, chambray, pika, diagonal, flanela).

Męskie koszule popover wpisują się w styl swobodny, ale cechuje je wszechstronność. W związku z tym, że mają mniej więcej 4 guziki i wkłada się je przez głowę – trzeba zwracać uwagę, by nie były zbyt ciasne, bo przy manewrze ubierania się – mogą pęknąć. Choć taliowane prezentują się świetnie, to warto mieć na uwadze ewentualne niedogodności przy zakładaniu. Ale to zależy od sylwetki i rozmiaru. Z odpowiednio dobranym – nie będzie problemu. Szczególnie, jeśli koszula będzie wykonana z miękkiego, elastycznego materiału!

Koszula popover to połączenie wygody i klasycznej elegancji. Urozmaicenie męskiej garderoby! Jest w sam raz do pracy w trybie homeoffice (wygodniejsza niż uniform, bardziej stylowa niż dres męski ;)), idealna na weekend, świetna na lato! Doskonale fituje z szortami, jeansami, spodniami chino i cargo. Można łączyć ją ze sportową marynarką, a nawet z nieformalnym garniturem. A jesienią można taką koszulę włożyć do sztruksów.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
pixel