Półkolonie w mieście! W co ubrać dziecko?

2019-06-11
Półkolonie w mieście! W co ubrać dziecko?

Rok szkolny kończy się w przyszłym tygodniu! A już w kolejnym startują dziecięce półkolonie, których oferta w miastach jest coraz bogatsza!

Mnóstwo rodziców korzysta współcześnie z takiej formy opieki nad dziećmi, w czasie, gdy ich własny urlop letni jeszcze się nie zaczął lub, gdy się skończył! I jest to świetny pomysł, bo jeśli chodzi o letnie półkolonie dla dzieci, to ich oferta jest naprawdę bogata! W czasie wakacji, dzieci pozostające w mieście – mają możliwość skorzystania z rozmaitych zajęć kreatywnych, sportowych, rozwijających dziecięce pasje. To mogą być regularne treningi piłki nożnej, muzyczne warsztaty, kursy komputerowe i wiele innych. Jest z czego wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie!

W co ubrać dziecko na półkolonię w mieście?

letnie półkolonie dla dzieciOczywiście, zależy to od tematyki i programu. Inaczej zaplanujemy garderobę dziecka na ten okres, jeśli każdy dzień spędza na basenie. Inaczej ubierzemy młodych zapaleńców robotyki, a jeszcze inaczej będziemy ubierać te dzieciaki, dla których na każdy dzień przewidziane jest coś innego. To wyjście do kina, to do parku trampolin, to na lody w centrum miasta.

Najważniejsze czynniki, które warto brać pod uwagę to oczywiście pogoda i sposób spędzania czasu danego dnia. W związku z tym, że mamy wakacje – będzie raczej ciepło! Dlatego ubrania dla dzieci z naturalnych tkanin, które „”oddychają” i absorbują wilgoć – to absolutna podstawa. W tym czasie, najwygodniejsze będą krótkie spodenki i bawełniane koszulki dziecięce.

Jednak aura zmienną jest i zawsze trzeba zakładać, że w czasie dnia nastąpi jakiś przełom! Szczególnie w okresach, w których pojawiają się gwałtowne burze. Podobnie, jak o innych porach roku, warto ubierać dzieci na cebulkę, a przynajmniej pamiętać o tym, by załadować do plecaka aktywnym maluchom i starszakom – niezastąpioną bluzę z kapturem! Ta przyda się przy ewentualnym spadku temperatury i gdy zacznie padać. Na większy deszcz – w zanadrzu warto mieć z kolei lekką kurtkę przeciwdeszczową! Szczególnie wtedy, gdy dzień zaplanowany jest w terenie. Nigdy nie wiadomo – kiedy się przyda?

Niezależnie od tego, czy dzieciaki będą spędzać czas na kodowaniu i tworzeniu grafik, na nauce języka czy na sportowo – musimy sprawić, by czuły się w swoich ubraniach wygodnie. Tym bardziej, że wszystkie półkolonie przewidują czas na beztroskie zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Sprawdzą się zatem komfortowe, niekrępujące ubrania sportowe, jak spodnie dresowe dla dzieci czy legginsy. A do nich T-shirty, bluzy i lekkie kurtki.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel