Pokój dziecka - inspiracje!

2019-02-19
Pokój dziecka - inspiracje!

Podobnie jak wybieramy dziecięce ubrania i tworzymy z nich unikalne stylizacje – również pokój dziecka powinien być urządzany z myślą o indywiduum. Jednak nie jest to łatwe! Aranżując przestrzeń przeznaczoną dla najmłodszych domowników trzeba brać pod uwagę ich charakter, ale również specjalne potrzeby!

Pokoje dziecięce powinny stanowić azyl i idealne miejsce wypoczynku. Jednocześnie stymulować rozwój i motywować do kreatywności. Tutaj dziecko powinno mieć możliwość zrelaksowania się, uczenia i zabawy. Pokój dla malucha, przedszkolaka i młodszego ucznia powinien być wesoły i przyjazny w odbiorze. Nie oznacza to jednak, że kolory ścian muszą mieć wszystkie odcienie radosnej tęczy…

Pokój dziecka – styl skandynawski.

pokój dla dziecka w skandynawskim stylu
Pokój dla dziecka w skandynawskim stylu. Denley.pl

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim to jedno z najmodniejszych rozwiązań, jeśli szukamy pomysłu na aranżację. Popularność nurtu nie spada, a to dla tego, że wyróżnia się on specyficznymi cechami. Jasne ściany w pokoju nie przytłaczają! A energii można nadać pomieszczeniu za pomocą wyróżniających się dodatków np. krzesło, poduszki, dekoracje w kolorze żółtym. Drobne akcesoria mają to do siebie, że łatwo je wymienić, dlatego, gdy jeden kolor się znudzi – można szybko zastąpić go innym. Pokój dziecka w stylu scandi jest ponadczasowy i pozwala powstrzymać się od pogodni za szybko zmieniającymi się trendami. Posłuży latami!

pokój dziecięcy inspiracje
Minimalistyczne wnętrze warto wzbogacić dodatkami w energetycznym kolorze. Denley.pl

Tematyczny pokój dla dziecka!

pokoje dziecięce
Tematyka przewodnia: piraci. Denley.pl

Trochę inaczej będzie z pokojem spersonalizowanym, uwzględniającym aktualne zainteresowania dziecka. To może być pokój piłkarski dla chłopca, pokój królewski dla dziewczynki, albo np. z tematem przewodnim „kosmos”, gdzie gwiezdna tapeta i napinany niebiański sufit stworzą szczególną, pełną pasji atmosferę. To oczywiście bardzo fajna opcja! Trzeba mieć jednak na uwadze, że dziecięce hobby dość szybko odchodzą w zapomnienie i zastępowane są innymi i wówczas może zajść potrzeba rychłego wykonania remontu…

Pokój dziecka w stylu Montessori.

Drewniane zabawki Montessori motywują do zabawy kreatywnej. Denley.pl

Tutaj, obok klasycznych elementów wyposażania dziecięcego pokoju, jak łóżko, biurko, komoda na dziecięce ubrania i obok dekoracji – rodzice starają się zadbać o wyjątkowo kreatywną przestrzeń. Poza walorami praktycznymi i estetycznymi – skupiają się na zapewnieniu dzieciom inspirujących elementów. Jedna ze ścian może być pomalowana farbą tablicową lub magnetyczną. Z rozmysłem wprowadza się też zabawki (często z naturalnych materiałów) oddziałujące na wyobraźnię i motywujące do twórczej zabawy.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel