Pinroll - stylizacja z gołymi kostkami. Hit czy kit?

2017-03-07
Pinroll - stylizacja z gołymi kostkami. Hit czy kit?

Indywidualiści lubią nadawać swojemu wyglądowi charyzmy. Mają zajawkę na to, by nawet w najprostszych stylizacjach – grać szczegółami. Do subtelnego urozmaicenia miejskiej stylówki doskonale nadaje się właśnie pinroll.

Jeśli chcesz wyróżnić się od innych, a akurat ubierasz jeansy – zastosuj ten patent, czyli potrójne podwinięcie na wewnętrzną zakładkę nogawki, uwydatniające kostkę i buty. To styl, który na razie ma się dobrze i póki co – nie wychodzi z mody. Celują w niego nie tylko sneakerheadzi, ale też wszyscy Ci, którym uliczne trendy nie są obojętne, amatorzy trampków i adidasów. Rozpropagowali go londyńscy entuzjaści klasycznego obuwia sportowego, ale przyjął się na całym świecie i w Polsce.

Pinrolling w Polsce. Hit czy kit?

Cóż… pinroll to opcja, którą naprawdę warto dostosować do pory roku. U nas jednak funkcjonuje na okrągło, niezależnie od miesiąca. Gołe kostki można spotkać na ulicach nawet w grudniu czy styczniu, a sam trend jest charakterystyczny dla streetwearu. Jeśli ktoś lubi marznąć i ma na to ochotę – proszę bardzo. Lepiej jednak nosić się tak w miesiącach, o bardziej optymalnych dla organizmu temperaturach. Na szczęście zaczyna się wiosna i paradowanie z podwiniętymi nogawkami będzie w najbliższym czasie bardziej adekwatne do sytuacji, niż w środku zimy

Pinroll to tzw. trzeci wariant na noszenie spodni, który naprawdę świetnie współgra z sezonem wiosennym. To jeszcze nie upały by nosić szorty, nie ma też mrozów, by zakrywać się od stóp do głów. Twoi dziadkowie z pewnością uznaliby, że masz wodę w piwnicy, ale zgodnie z duchem czasu, z powodzeniem można odsłonić trochę skóry, a do tego wyglądać ultra-modnie. Wystarczy podwinąć ulubione jeansy lub chionosy, a stylizacja nabierze zupełnie innej, trochę nonszalanckiej ekspresji.

Spodnie idealne do przeprowadzenia manewru modowego jakim jest pinroll, nie powinny być ani za wąskie, ani za długie. Nie chodzi o skracanie zbyt długich spodni i udawanie, że trendy nie są nam obce, tylko o podwinięcie spodni, które leżą dobrze, ale chce im się nadać świeżości. Świetnie wypadają tu jeansy typu slim czy regular albo spodnie chino, a w tym miejscu warto wspomnieć, że pinroll przyjął się także w casualu.

A co ze skarpetkami?

Jeśli już decydujemy się na odsłonięcie kostki to niech nie wystają! Przy sneakersach nie ma problemu, przy butach mniej zabudowanych sprawdzą się tzw. niewidzialne skarpety, zwane inaczej stopkami. Nawet latem, gdy eksponujemy kostkę w przewiewnych mokasynach – warto dbać o higienę stopy.

[adrotate banner=”52″]

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel