Piłkarz też człowiek!

2016-09-16
Piłkarz też człowiek!

Już 10 czerwca startują Mistrzostwa Europy 2016 w piłce nożnej, których tym razem gospodarzem jest Francja. Przed nami kolejny festiwal świetnych akcji, dobrych i mam nadzieję celnych bramek (szczególnie dla naszej drużyny), emocjonujących karniaków, radości i wielu wzruszeń fundowanych fanom footballu przez ich kadry narodowe.

Gwiazdorzy będący częścią najwspanialszych drużyn serwują nam jednak nie tylko widowiska na murawie! Sporo emocji wywołują też ich spontaniczne działania na rzecz innych ludzi, udowadniające, że słynni piłkarze wielkiego formatu, oprócz nóg ubezpieczanych na miliony – mają też mega wielkie serducha!

Chłopaki z wielu różnych drużyn angażują się w działania charytatywne, pomagają, wspierają dobre i ważne inicjatywy, które mogą sprawić ludziom trochę radości. Jest wśród nich mnóstwo ambasadorów naprawdę zacnych akcji. Np. Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski wspierają m. in. organizację humanitarną Unicef.

Dzielą się tym co mają. Kapitan Szachtaru Donieck, Darijo Srna, wysłał dzieciom mieszkającym w mieście dotkniętym działaniami wojennymi 20 ton mandarynek. Z kolei piłkarz Gareth Barry udostępnił maluchom objętym opieką fundacji charytatywnej swoją luksusową willę, aby mogły spędzać w niej przyjemny czas. Łukasz Podolski – napastnik Arsenalu, otworzył w Warszawie ośrodek dla dzieci z patologicznych i ubogich rodzin. Gwiazda footballu Cristiano Ronaldo – fighter w sporcie, ale też w walce o lepsze życie innych – wielokrotnie udowadniał, że jest nie tylko ikoną piłki, ale i spoko ziomem. Na pewnej konferencji prasowej stanął murem za swoim małym, nieco przestraszonym rozmówcą – dając pstryczka w nos i pole do przemyśleń – śmiejącej się z chłopczyka publiczności.

Takich przykładów można by mnożyć w nieskończoność. Niejeden piłkarz chętnie odwiedza chore dzieci, wspomaga je w indywidualny sposób. Często chłopaki walczą o prawa zwierząt, robią co mogą by podzielić się tym, co dostali od losu. Pokazują ludzką twarz, nie tylko tą spoglądającą na nas z billboardów. Ich człowieczeństwo nie przejawia się wyłącznie w szumnych akcjach. Wiele z nich robią po cichu. Czasem wystarczy drobny gest. Zobaczcie koniecznie!

https://www.youtube.com/watch?v=9ISCUjj2Qzk&ebc=ANyPxKoN8fsmC-EtvDeoTWOZQyCTggZ57D532r1JiFrgEdARdrumNl6Yx3rHVBIiro5XkePXzJEJZmEn7b2W3iUmnnAhbADZxg&nohtml5=False

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel