Pakowanie ciuchów do walizki! Poznaj patenty!

2018-09-13
Pakowanie ciuchów do walizki! Poznaj patenty!

Przed wami studenckie wymiany, podróże służbowe (przeczytaj też: „Jak spakować się w krótką podróż służbową?”), wypady na city break! Dlatego o tych prostych patentach na sprawne pakowanie warto pamiętać zawsze!

Pakowanie ciuchów do walizki!

Kilka trików, które ułatwią ci życie przed wyjazdem i w czasie podróży! Dzięki nim oszczędzisz sobie miejsca w walizce (przyda się na pamiątki) i nerwów! 

  • Przed rozpoczęciem pakowania warto zrobić listę najbardziej potrzebnych rzeczy, które są niezbędne w naszej podróży. Istotnym faktem jest, aby wybrane przez nas ubrania współgrały ze sobą kolorystycznie i designem. Dzięki temu – zawsze uda ci się dobrać cały zestaw, którego poszczególne elementy korespondują ze sobą.
  • Jeżeli już wiemy gdzie jedziemy (no raczej), jaki rodzaj ubrań i jakiego typu akcesoria przydadzą nam się do wypoczynku (zwróć uwagę na kraj i jego klimat) – wyciągamy z czeluści szafy odpowiedni do okoliczności, funkcjonalny „bagaż” (plecak, walizka na kółkach, torba…).
  • Na samo dno walizki wkładamy ciężkie rzeczy, takie jak buty czy kosmetyki. Warto pamiętać, by produkty kosmetyczne włożyć do oddzielnego woreczka, aby w razie czego nie zabrudziły pozostałego bagażu. Do obuwia możemy włożyć skarpetki, co sprawi, że nasze buty nie odkształcą się, a jednocześnie zaoszczędzimy na przestrzeni.
A co zrobić w przypadku marynarki, aby nam się nie pogniotła i nie pobrudziła?
Pakowanie ciuchów - jak złożyć marynarkę? Denley.pl
Pakowanie walizki – jak złożyć marynarkę? Denley.pl

Wystarczy złożyć ją tak – jak na powyższym rysunku, czyli: a) chwyć marynarkę za ramiona, b) wepchnij ramiona do środka, tak aby na wierzchu było widać lewą stronę, c) zetknij barki razem i złóż marynarkę na pół wzdłuż osi pionowej (w środek marynarki można włożyć zwinięty ręcznik). Na koniec całość złóż na trzy części i gotowe.

T-shirty i koszule.
Jak złożyć koszulę? Denley.pl
Jak złożyć koszulę do walizki? Denley.pl
  • T-shirty i koszule męskie bardzo ściśle rolujemy, dzięki czemu będą mniej pomięte niż wówczas, gdybyśmy je składali.
  • Innym sposobem na koszulę jest złożenie jej w sposób klasyczny, a w miejsce kołnierza wkładamy pasek.

Ubrania, które ci zostały poupychaj w wolne przestrzenie bagażu. I jak? Nie takie trudne to pakowanie ciuchów, prawda?

PS. Jeżeli nie skompletowałeś do końca swoich outfitów na wyjazd koniecznie odwiedź nasz sklep www.denley.pl

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel