Najnowsze trendy w tatuażu

2016-12-23
Najnowsze trendy w tatuażu

1. Tatuaż liniowy
Tego rodzaju tatuaże to najgorętszy trend 2016 roku, który już ma wielu zwolenników. Charakteryzuje się minimalizmem, surowością i schematycznym rysunkiem, który jest konturowy, geometryczny. Całość wygląda tak, jak by została narysowana cieniutkim ołówkiem. Tą techniką można stworzyć wszystko – od mało skomplikowanych wzorów jak znak nieskończoności, poprzez odlatujące ptaki, wizerunki lisów i innych zwierząt, aż po ludzkie twarze. To nowoczesna propozycja dla każdego, kto lubi niebanalne rozwiązania.

2. Charms tattoo
Która z kobiet nie zna kultowych już bransoletek z charmsami? Świat mody oszalał na ich punkcie, a teraz ich wzór znalazł miejsce wśród tatuaży. Charms tattoo to nic innego, jak motyw bransoletki z zawieszkami, które mogą mieć różną postać – zwierzątek, amuletów, symboli czy pojedynczych liter.

3. Dotwork tattoo
Ta technika tatuowania nazywana jest również dot tattoo oraz dotted tattoo. Jest to nowoczesna forma tatuażu, który składa się z tysięcy, a nawet milionów drobniutkich kropeczek, czarnych lub kolorowych. Rozmieszcza się je na ciele w taki sposób, aby sprawiały wrażenie cieniowania, np. w górnej części tatuażu jest ich więcej niż w dolnej. Dzięki temu, rysunek na ciele ma charakterystyczny wzór, co daje niesamowity efekt końcowy.

4. Tatuaż opaska
Tatuaż w formie opaski wykonany na ramieniu lub przedramieniu to kolejny hot trend w ozdabianiu ciała. Klasyczny wzór to pojedynczy pasek lub kilka o różnej szerokości. Jednak, pomysłowość zwolenników takich tatuaży przyczynia się do powstawania coraz oryginalniejszych form – koronkowych i ażurowych opasek albo przypominających cieniutkie łańcuszki lub skomplikowane wzory orientalnych mandali. W zależności od gustu, tatuaż opaska może być wykonany różnymi technikami, np. za pomocą kropkowania.

5. Infinity arrow
Infinity arrow to nic innego jak wytatuowany znak nieskończoności połączony ze strzałką. Już wcześniej pojawiały się próby urozmaicenia tego klasycznego wzoru, jakim jest charakterystyczna ósemka, ale obecnie to właśnie symbol nieskończoności zakończony strzałką jest najgorętszym trendem.

6. Double exposure tattoo
Jest to bardzo nowoczesny sposób tatuowania, który polega na tzw. „podwójnym naświetleniu” wzorów. Oznacza to, że zwykły z pozoru tatuaż ma intrygujące wypełnienie, np. rysunek motyla, który jest wypełniony kwiatowym wzorem. Taki tatuaż może być czarny lub kolorowy.

7. Underboob tattoo
Tatuaż wykonywany pod biustem, czyli tzw. underboob tattoo, to odważna propozycja dla kobiet. Obecnie, bardzo modne jest tatuowanie miejsc na ciele tuż pod piersiami. Rysunek może się znajdować lekko na boku, pod jedną piersią, albo po środku na wysokości żeber. Ciekawie wyglądają też tego rodzaju tatuaże, które są symetryczne, a więc wyglądają tak samo, jak odbicia lustrzane, i znajdują się pod obiema piersiami. Underboob tattoo najpiękniej prezentuje się w przypadku subtelnych, kobiecych wzorów, np. napisów wykonanych delikatną i ozdobną czcionką, kwiatów albo orientalnych mandali, które zachwycają szczegółami.

8. Blackout tattoo
Ten sposób tatuowania to propozycja dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań, ponieważ blackout tattoo polega na pokrywaniu czarnym tuszem bardzo dużej części ciała, np. całego przedramienia, łydki, dekoltu albo części pleców. Daje to niesamowity efekt, ponieważ ciało wygląda jak obleczone połyskującą, czarną skórą. Tego rodzaju rysunki wcale nie muszą być jednolite, ponieważ można zrobić na nich konkretne wzory, np. gwiazdki, które nie będą pokryte tuszem. W związku z tym, taki tatuaż jest odwrotnością klasycznego, ponieważ tatuuje się tło, a nie szczegóły rysunku. Blackout tattoo to także doskonała propozycja dla każdego, kto chce ukryć stary, niechciany tatuaż. Jednak, trzeba liczyć się z tym, że usunięcie tak dużego rysunku, jakim jest blackout tattoo będzie wiązać się ze znacznymi kosztami oraz może spowodować duże zmiany w kolorze skóry. Dlatego, przed zdecydowaniem się na tak ekstrawagancki tatuaż warto dobrze przemyśleć swoją decyzję.

Z pewnością nikt nie ma wątpliwości, że tatuaże pozwalają stać się bardziej trendy i pomagają wyróżnić się w tłumie. Również światowe gwiazdy wiedzą, jak zadbać o swój wizerunek i stać się ikoną stylu, ale Ty też możesz być hot! Inspirujące porady na ten temat znajdziesz na blogu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel