Najmodniejsze męskie bluzy bez kaptura! Inspiracje!

2019-11-05
Najmodniejsze męskie bluzy bez kaptura! Inspiracje!

Męskie bluzy bez kaptura są bazowym elementem garderoby każdego faceta, niezależnie od tego czy preferuje klasyczny czy oryginalny styl ubierania się! 

Ponadczasowe bluzy bez kaptura, nazywane zamiennie bluzami crewneck – inspirowane są cenioną przez mężczyzn praktycznością i sportem. Współczesne modele wpisują się w styl active, casual i streetwear

Męskie bluzy bez kaptura – historia w pigułce! 

W latach 30-tych XX w., w USA, zyskująca na popularności, legendarna dziś marka Champion, produkująca początkowo akcesoria sportowe – zaprojektowała prototyp bluzy. Miała ona skutecznie chronić przed chłodem pracowników nowojorskiej fabryki mrożonek. Reputacja wyjątkowej użyteczności i trwałości owego modelu – szybko rosła i zataczała coraz większe kręgi. Kilka lat później, amerykańska armia zamówiła te bluzy męskie. Były one przeznaczone do użytku w czasie ćwiczeń szkoleniowych i zajęć sportowych żołnierzy.

Seria zdarzeń doprowadziła do wyprodukowania kolejnych partii bluz, wzbogacanych o kolejne, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Miały one na celu rozgrzewanie sportowców, a także zapewnienie im maksymalnego komfortu w czasie aktywności, przed i po niej. Wyróżniały się ultra lekkością i „oddychały”. Dla firmy Champion, rozpoczęcie produkcji bluz było momentem przełomowym i dziś jest ona rozpoznawalna na całym świecie. 

Męskie bluzy bez kaptura – jak wybrać idealny model?

Wybierając idealny model bluzy należy zwracać uwagę na fason, perfekcyjne dopasowanie do sylwetki i na niezawodną jakość. Komfort noszenia zapewni solidne wykonanie, a także dobry skład materiału. Przytulna bluza bawełniana na co dzień sprawdzi się świetnie! Jednak odrobina domieszki syntetycznej sprawi, że będzie ona znacznie bardziej wytrzymała, a zarazem mniej podatna na zagniecenia. Zatem będzie bardziej funkcjonalna! 

Modele bez kaptura to zwykle bluzy zakładane przez głowę. Choć oczywiście zdarza się, że są to również bluzy rozpinane – bez kaptura, na zamek błyskawiczny lub nawet na guziki. Jak np. bluza college, nawiązująca wyglądem do uniwersalnego stylu preppy. Jednak niezależnie od fasonu – bluzy męskie cechuje to, że nie krępują swobody ruchów, są wygodne, ciepłe i przyjemne w użytkowaniu. Designem, bluzy na zamek błyskawiczny doskonale wpisują się w niezobowiązujący nurt sportowy. To właśnie dlatego tak chętnie sięgamy po nie w wolnym czasie. Z kolei modele wkładane przez głowę – są niezwykle wszechstronne! Można je zestawiać z ubraniami sportowymi i z eleganckimi klasykami.

Sprawdź inspiracje! Najmodniejsze męskie bluzy bez kaptura od Denley! 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2019
pixel