Na jej punkcie faceci mają obsesję!

2018-10-06
Na jej punkcie faceci mają obsesję!

Piękna i delikatna. Może kojarzyć się z kobiecością i subtelnością, ale nie przeszkodziło jej to, by totalnie zawładnąć również facetami, którzy docenili jej symbolikę i urok.

róża
Róża – symbol, który znalazł swoje miejsce w modzie męskiej. Denley.pl

Skąd ta róża?

Czerwona róża. Symbol miłości, romansu, żądzy. Piękna i smutku. Siły i słabości. Romantyzmu i zadawanych ran. Kwiat, którego dwuznaczność otumania wszystkich (kobiety i mężczyzn), i to nie tylko ze względu na obłędny zapach.

Jako symbol – była z facetami od zawsze. Wtedy, gdy wręczali ją swoim ukochanym, ale też choćby jako element tatuażu wyrażającego naprzemiennie dwie strony osobowości, albo piękno i cierpienie. Męskie tatuaże z motywem różny nigdy nie straciły i nie stracą na popularności…

W ubiegłym roku róża znów zawładnęła modą streetwear, pojawiając się na T-shirtach z nadrukami, swetrach, akcesoriach u wielu designerów i póki co – trend się utrzymuje. Ale w modzie była już wcześniej. Na koszulkach w rockowym klimacie, denimach i kurtkach jeansowych. Często w połączeniu z motywem czaszki. Przeczytaj też: „Motyw czaszki w świecie mody”.

róża w butonierce

Ponadczasowa symbolika tego kwiatu pełnego sprzeczności wpisywała się w styl klasyczny i sentymentalny, ale też buntowniczy i zuchwały. Nadawała się dla punków, ale i jako uzupełnienie eleganckich stylizacji – choćby jako ozdoba butonierki.

Nic dziwnego, że róża nieustannie odradza się w modowych nurtach! To symbol prosty, podatny na powielenia w każdej sferze designu, ale też szeroko interpretowany. No i modny ponadczasowo, bo o ile ubrania męskie z różnymi motywami florystycznymi najlepiej sprawdzają się latem, to te róże na miejscu są przez okrągły rok. Czy to jako aplikacja czy nadruk.

Bluza z motywem róży w najmodniejszym wydaniu, wpisująca się w miejski styl – dostępna jest teraz w sklepie Denley.pl. Zestawić ją można z joggerami, albo z jeansami z przetarciami.  To idealny model dla facetów, którzy lubią wyrażać swoją nieoczywistą, tajemniczą, a zarazem charyzmatyczną osobowość poprzez własny styl.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel