Must have! Pikowana kurtka puchowa!

2017-11-29
Must have! Pikowana kurtka puchowa!

Ciepła, wygodna i o luźnym charakterze. Oprócz odpowiednich butów, czapki, szalika i rękawiczek – mając ją – nie trzeba facetowi nic więcej. Przynajmniej wtedy, gdy na zewnątrz jest zimno!

Pikowana kurtka puchowa!

Królowa wśród męskich kurtek zimowych. Must have – nie tylko dla zziębniętych, ale również tych, którzy po prostu poszukują funkcjonalności i komfortu w jednym.

Pikowana kurtka, ocieplana puchem syntetycznym_Denley.pl

Na pomysł stworzenia kurtki puchówki wpadł George Finch, który w 1922 roku podjął próbę zdobycia Mount Everestu. Ten sam facet znacząco przyczynił się także do rozwoju maski tlenowej. W 1952 Francuz Rene Ramillon stworzył ten rodzaj kurtek dla pracowników fabryki w Alpach, te z kolei zwróciły uwagę alpinisty Lionela Terraya. Już dwa lata później, kurtka puchowa wyprodukowana przez markę Moncler zdobyła szczyt K2. Po tym jak podbiła góry – zainteresowali się nią sportowcy, a w latach 80-tych ubiegłego wieku na stałe zagościła w modzie streetwear.

Choć współcześnie naturalny puch najczęściej zastępują tworzywa syntetyczne – nadal mówi się o niej kurtka puchowa! Wśród innych wyróżnia ją coś innego – kultowe piki, ale również wyjątkowa lekkość oraz zdolność do utrzymywania komfortu cieplnego. Kurtki puchowe z syntetycznym puchem to również gwarancja tego, że model jest szybkoschnący, odporny na pleśń i antyalergiczny.

Sportowa kurtka pikowana! Jak i z czym ją nosić?
  • Ten model kurtki sprawdzi się najlepiej w swobodnych, codziennych stylizacjach. Puchówkę stworzono po to, by chroniła przed zimnem i do tego celu trzeba ją przeznaczać.
  • Piki sprawiają, że kurtka puchowa wygląda naprawdę świetnie i modnie. Można włożyć ją do dresowych joggerów, ale równie dobrze sprawdzi się w zestawieniu z jeansami. W obu przypadkach osiągniesz fajny look!
  • Uwaga na wpadkę pt. „Ludzik Michelina”. Puchówki najlepiej spisują się u mężczyzn o przeciętnej, regularnej budowie ciała. Nie mogą być też zbyt krótkie!
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel