Mundial 2018! Czego spodziewać się po meczu z Senegalem?

2018-05-25
Mundial 2018! Czego spodziewać się po meczu z Senegalem?

Już 19 czerwca, czyli za półtora tygodnia, będziemy kibicować naszym podczas ich pierwszego spotkania z drużyną z grupy H!

Mundial 2018! Jak przechytrzyć nieustraszone lwy?

Adam Mickiewicz, w „Konradzie Wallenrodzie” pisał, że sposoby walki są dwa. Aby osiągnąć sukces – trzeba być lisem i lwem. Na stadionie Otkrytije Arena w Moskwie – Mundial 2018 rozpocznie się dla Polaków! W meczu otwarcia zmierzą się oni z odważnymi i silnymi lwami. Czy powinni przyjąć wobec nich postawę przebiegłego i chytrego lisa?

Trochę tak! Wszyscy mamy nadzieję, że nasza reprezentacja, z LEWandowskim na czele – będzie chytra na gole. Komu jak komu, ale apetytu na bramki to Lewemu nie brakuje! A jaka jest reprezentacja Senegalu?

Nasi pierwsi rywale w mundialowym turnieju są naprawdę mocni i groźni, za to trochę na bakier z taktyką. Jeśli sprytni i zorganizowani Polacy wykorzystają ich czuły punkt, czyli gubienie się w defensywie – nasi strzelcy mogą odesłać ich w ciepłe kraje Nie będzie to jednak łatwe, bo Senegal gra ambitnie i ostro! Dla zawodników liczy się efekt, zawsze stawiają na atak i prą do przodu, a w swym boiskowym zacięciu bywają nieobliczalni! Są groźni i… doświadczeni! Chłopaki z Senegalu biegają bowiem nie tylko po Czarnym Lądzie! Są wśród nich zawodnicy czołowych klubów europejskich. Sadio Mane jest gwiazdą Liverpoolu FC, a stoper Kalidou Koulibaly gra z Milikiem i Zielińskim w SSC Napoli. Z kolei z Glikiem, w AS Monaco, gra ceniony napastnik – Keity Balde. To w sumie dobrze, bo jak wiadomo – wrogów warto trzymać blisko. Nasi chłopcy będą wiedzieć z kim mają do czynienia, szczególnie, że podpowiadać pewnie będzie Henryk Kasperczak – były selekcjoner Senegalu.

Jedno jest pewne! Rywala nie można lekceważyć i zwyczajnie – trzeba go ograć! Jeśli Polacy będą dobrze zgrani, skupieni i przebiegli niczym lisy – mają dużą szansę pokonać ekipę, która z pewnością przewyższa naszych warunkami fizycznymi. Trzymamy kciuki za biało – czerwonych! Niech mundial będzie z nami

A jeśli do kibicowania chcecie zaopatrzyć się w czerwone i białe ubrania – zajrzyjcie na Denley.pl.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel