Mowa ciała – po czym poznać czy ją kręcisz?

2017-02-27
Mowa ciała – po czym poznać czy ją kręcisz?

Włosy
Nie każdy gest związany z bawieniem się włosami oznacza pozytywne zainteresowanie ze strony dziewczyny. Co mówi jej mowa ciała? Np. jeśli szybko i nerwowo odgarnia włosy z twarzy to jest to znak, że czuje się zniecierpliwiona i niezadowolona albo zawstydzona. Możesz być jednak spokojny, jeśli powoli przeczesuje kosmyki palcami. To może znaczyć tylko jedno – chce zwrócić na siebie Twoją uwagę, a to świadczy o tym, że jest Tobą zainteresowana.

Usta
Gdy kobieta jest zainteresowana mężczyzną, to w trakcie spotkania z nim często oblizuje usta. Jeśli Twoja znajoma tak się zachowuje podczas rozmowy z Tobą, to znak, że ją kręcisz! Podobne znaczenie ma częste poprawianie makijażu ust, ale w obecności chłopaka, a nie kiedy tego nie widzi, np. w toalecie. Natomiast, kiedy dziewczyna lekko przygryza wargi to może to oznaczać dwie rzeczy. Albo jest Tobą zainteresowana i w ten sposób flirtuje, albo jest zestresowana i czuje się niezręcznie. Można również dwojako zrozumieć. Lecz kiedy zaobserwujesz, że usta Twojej rozmówczyni są mocno zaciśnięte to jest to wyraźny sygnał, że nie tylko jest Tobą średnio zainteresowana, ale przede wszystkim czuje się poirytowana, a nawet zła.

Nogi
Jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoja koleżanka jest Tobą zainteresowana, przyjrzyj się jej nogom. A konkretnie temu, jak nimi porusza i w jaki sposób ustawia stopy. Gdy kobieta siedząc ma lekko rozstawione nogi to znak, że czuje się swobodnie w Twojej obecności. Dodatkowym sygnałem, który oznacza szczere zainteresowanie może być delikatne dotykanie ud dłońmi. Świetną wiadomością dla Ciebie jest również sytuacja, w której dziewczyna ma założoną nogę na nogę i bawi się lekko zwisającym butem. Podobnie duże znaczenie mają stopy, które są ustawione w Twoim kierunku podczas Waszej rozmowy. Oznacza to duże skupienie na Tobie i na tym, co mówisz. Natomiast, gdy dziewczyna ma złączone nogi i dodatkowo silnie je ściska to nie rób sobie nadziei na to, że coś poważnego wyniknie z Waszej relacji.

Ręce
Mowa ciała i ręce – dwa bratanki. Uważnie czytaj sygnały. Zły znak w relacjach damsko-męskich to skrzyżowane ręce na piersiach albo mocno zaciśnięte dłonie podczas rozmowy. Takie gesty nie wróżą niczego dobrego. A już na pewno nie świadczą o tym, że kobieta jest zainteresowana danym mężczyzną! Natomiast, dużą nadzieją dla Ciebie mogą być szeroko rozłożone ramiona oraz dłonie luźno oparte na udach lub na stole, przy którym siedzicie. Gdy dziewczyna nerwowo skubie palce i paznokcie to oznacza to, że najprawdopodobniej jest zestresowana lub zawstydzona, ale to akurat może świadczyć o tym, że jest Tobą zainteresowana, tylko nie wie, w jaki sposób Ci to okazać.

Co jeszcze?
Oprócz wyraźnych sygnałów, jakie kobieta daje za pomocą swojego ciała, zwróć także szczególną uwagę na kilka innych elementów. Duże znaczenie ma to, jak dziewczyna ubiera się na spotkania z Tobą. Jeśli zakłada kuszącą mini spódniczkę albo obcisłe jeansy, do tego modny t-shirt z nadrukiem i stylową skórzaną ramoneskę oraz szpilki to możesz być pewien, że robi wszystko, żeby się Tobie spodobać. Zwróć też uwagę na jej wzrok. Jeśli dziewczyna patrzy Ci prosto w oczy podczas rozmowy to znak, że z zainteresowaniem słucha tego, co mówisz. Gdy natomiast bardzo często mruga to jest to sygnał, że czuje się zestresowana. A gdy jecie razem obiad albo kolację to dyskretnie przypatrz się, jak to robi – pospiesznie czy spokojnie? Jeśli skupia się tylko na jedzeniu i szybko spożywa swój posiłek to może oznaczać, że nie jest zainteresowana rozmową z Tobą i chciałaby jak najszybciej skończyć spotkanie. Podobnie negatywne znaczenie mają opuszczone obie brwi albo podniesiona tylko jedna. Sugeruje to, że kobieta jest poirytowana, zła i nie traktuje Cię poważnie. Natomiast, gdy obie brwi są uniesione to znak, że nie tylko kobieta słucha tego, co masz jej od powiedzenia, ale też jest szczerze zainteresowana Waszą rozmową, dlatego warto ją kontynuować.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2017
pixel