Moda nie zna wieku

2016-09-23
Moda nie zna wieku

Czy może być kolorowa? Czy mimo uniedogodnień związanych z różnymi ograniczeniami ruchowymi, z tym, że strzyka tu i ówdzie – można czerpać z życia garściami czy też głównie spędzać dni na czekaniu w kolejce do lekarza rodzinnego?

Ci Panowie udowadniają, że można naprawdę wszystko! Poznajcie Güntera, Alego i spółkę. Łączą ich pewne podobieństwa. Pokaźna sumka na liczniku, prawdziwa pasja do życia, które jest przygodą i wielki indywidualizm. Bo jak inaczej nazwać ich zamiłowanie do mody?

Günther Anton Krabbenhöft. Choć piszą, że ma ponad 100 lat – on te doniesienia dementuje. Choć piszą, że jest wyznaczającym trendy hipsterem – on uważa to za bzdurę. „Hipster? To określenie niezbyt do mnie pasujące. Niestosowne. Jestem po prostu bardzo zwyczajne ubranym starym człowiekiem, który lubi w życiu odrobinę indywidualizmu, a życie traktuje jak zabawę.”

Pewne jest to, że jego nieprzeciętny styl, przez który przemawia wewnętrzne JA – Güntera, jest komentowany i komplementowany na całym świecie. Ten dziadek z Berlina konkretnie zadał szyku. Moda go wyróżnia. Przez jego stylizacje przemawia dystans i prawdziwa radość życia.

icolorblu.com
icolorblu.com

elderly-man-hipster-style-berlin-4

Günther Anton Krabbenhöft
Günther Anton Krabbenhöft

Ali Akdeniz, lat 86. Kolejny staruszek z Berlina, miłośnik mody, którego zdjęcia obiegły świat.

Pochodzi z Turcji, był lekarzem, a na emeryturze zafascynowała go moda i skupił się na samodzielnym szyciu garniturów, kamizelek, kurtek. Ojciec zaledwie osiemnaściorga dzieci. Łamie stereotypy i z poznaną kelnerką, która wyhaczyła go przez restauracyjne okno – prowadzą wspólnie jego bloga modowego.

z17287477Q — kopiaz17287542Q — kopia

Fot. (facebook.com/whataliwore)
Fot. (facebook.com/whataliwore)
Fot. (facebook.com/whataliwore)
Fot. (facebook.com/whataliwore)

W sieci możemy trafić zarówno na zdjęcia szykownych gości, którzy pomimo wieku przebili się do popkultury, prawdziwych ikon jak i przedstawicieli mody ulicznej całego globu. Wiek nie ma granic i ja też z tego założenia wychodzę. Liczy się pogoda ducha, a hasło „forever young” zyskuje na znaczeniu. Takiej przebojowości sobie i Wam na stare lata życzę, a tymczasem pamiętajcie o Dniu Dziadka <22.01> i pędźcie złożyć życzenia.

Pitti-People_22
http://www.pittimmagine.com, credit: Enrico Labriola
Pitti-People_12
http://www.pittimmagine.com, credit: Enrico Labriola
https://www.facebook.com/nickwoosterstyle
https://www.facebook.com/nickwoosterstyle

[adrotate banner=”11″]

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel