Moda dziecięca. Trendy na wiosnę 2019!

2019-02-05
Moda dziecięca. Trendy na wiosnę 2019!

Również moda dziecięca jest pod wpływami światowych wydarzeń oraz kulturowych i designerskich nurtów, które to finalnie determinują style ubierania maluchów i starszaków!

Tej wiosny świat szeroko pojętej mody (styl, wnętrza) obiera kierunek na „bio”. To między innymi z powodu troski o środowisko, a konkretnie o rafy koralowe – Instytut Pantone ogłosił barwę koralową (living coral) – kolorem roku 2019′!

Kolor koralowy!

moda dziecięcaI na wiosnę, obok uroczego różu w różnych odcieniach i pasteli, będziemy obserwować kolor koralowy jako istotny element wielu dziecięcych stylizacji. Pełen energii, optymizmu a jednocześnie łagodny – będzie on zachęcać dzieci do beztroskiej zabawy.

Ale wszystko co odbywa się na poziomie „bio”, łączy się nie tylko z pięknem podwodnego świata. To mogą być wnętrza laboratoriów, mroczne jaskinie, bujne ogrody i przestrzenie miejskie, gdzie przecież też działa swoisty ekosystem. W sezonie Wiosna/Lato 2019 – flora i fauna nierozerwalnie związana jest ze współczesnymi technologiami. Dlatego moda dziecięca czerpie zarówno z natury, jak i z elementów technicznych, a to wszystko skupia się w niebanalnych inspiracjach przewidzianych na ten sezon.

Przeczytaj też: „Pantone 2019! Co nas czeka w przyszłym roku?”.

Biotanic czy botanic?

I jedno i drugie! Fajnym nurtem, uwielbianym przez dzieci jest tzw. #POWERFRUIT. Jest bardzo energetyczny i kolorowy. Żółte banany, soczyście czerwony arbuz, zadziorny ananas i inne owoce cytrusowe to obowiązkowe motywy, jakie tej wiosny pojawią się na T-shirtach i innych ubraniach dla dzieci. Czy to w postaci nadruków, przypinek czy naszywek – dodadzą powera i „słońca” każdej dziecięcej stylóweczce. Podobnie jak motywy florystyczne, które w tym roku nadal będą na topie.

moda dziecięca
Do szkoły i do parku! T-shirt reprezentuje amerykański styl. Denley Kids

NEO-NERD!

Podobno wszystko co się dzieje na świecie ma swój początek w Dolinie Krzemowej… Moda dziecięca się od tego nie odcina i intuicyjne wzornictwo (miękkie materiały, minimalistyczne fasony, stonowane pastele, praktyczne, ale zakamuflowane kieszenie) adaptuje na swoje potrzeby.

W stylu dorosłych zacierają się granice pomiędzy ubraniami do pracy i do wypoczynku po pracy. A dzieciom też nic nie sprzyja tak dobrze – jak prostota, praktyczność i komfort ubrań, które sprawdzają się w czasie zajęć obowiązkowych, jak i na świeżym powietrzu, gdzie spędzają swój czas wolny.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel