Męskie libido! 4 najważniejsze pytania, 4 odpowiedzi!

2019-02-20
Męskie libido! 4 najważniejsze pytania, 4 odpowiedzi!
 1. Męskie libido – co to jest?

Popęd seksualny to coś, co organizuje męskie życie seksualne. Dzięki tej naturalnej dyspozycji mózgu – mężczyzna ma ochotę na fizyczną bliskość z partnerką. Libido jest kwestią całkowicie indywidualną i u mężczyzn w dużej mierze zależy od działających na nich bodźców.

męskie libido męski blog2. Co obniża męskie libido?

Spadek libido jest dość powszechnym zjawiskiem i zależy od różnych czynników (poziom hormonów, wiek, czynniki społeczne i psychiczne).

Poziom libido to sprawa indywidualna (nie ma norm) i wbrew powszechnemu przekonaniu – wpływ na jego zjazd ma nie tylko obniżenie poziomu testosteronu! To mogą być również zaburzenia w układzie nerwowym, choroby (cukrzyca, nadciśnienie) i stan psychiczny faceta. One też mogą odpowiadać za ewentualną utratę zainteresowania sferą seksualną!

3. Męskie libido a wiek.

Ok. 30 roku życia, u mężczyzn regularnie obniża się poziom testosteronu. Jednocześnie dają o sobie znać efekty nie do końca dobrego stylu życia (zła dieta, wszelkie używki, przepracowanie, stres). 20-latki mogą tego nie odczuwać, ale już starsi mężczyźni – jak najbardziej. Wszystko to razem może sprawić, że libido będzie tłumione. Gwałtowny spadek testosteronu w organizmie faceta ma miejsce ok. 45 roku życia i wówczas libido również może polecieć na łeb na szyję. Zegar tyka! Niestety…

męskie libido afrodyzjaki4. Jak podnieść męskie libido?

 • Zadbaj o swoje ciało, a szczególnie o odpowiednią wagę!
 • I o umysł – postaraj się wyeliminować ze swojego życia czynniki stresogenne.
 • Samopoczucie poprawią ci też modne męskie ubrania!
 • Wysypiaj się, uprawiaj aktywność fizyczną (siłownia, nordic walking, jazda na rowerze).
 • Pamiętaj o grze wstępnej. Ta nie musi zaczynać się bezpośrednio przed bliższym kontaktem z partnerką. Atmosferę w związku warto podgrzewać przez cały czas, a rutynę i nudę bezwzględnie przełamywać!
 • Korzystaj ze słońca! Jego dobroczynny wpływ na organizm to nie tylko zwiększenie poziomu witaminy D3! Podnosi też poziom testosteronu!
 • Oglądajcie z partnerką romantyczne filmy! To podobno zwiększa poziom progesteronu o kilka procent! Warto spróbować, a druga połówka z pewnością też będzie zadowolona i zmotywowana do miłosnych uniesień
 • Relaksuj się! Dużo ziewaj (np. podczas tego filmu romantycznego) i jedz orzechy i migdały (przekąska na romansidło jak znalazł!). To wszystko bardzo dobrze działa na potencję!
 • Podobnie jak afrodyzjaki: czekolada, owoce morza, truskawki, banany, awokado, szparagi, kawior, szampan, czerwone wino, cynamon, imbir, kardamon, chili.
 • Co do picia? Szklanka soku z granatu każdego dnia! Wpływa na popęd seksualny i poprawia nastrój!
 • Pomogą ci też zapachy! Spróbuj z wanilią!
Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixel