Menicure, czyli męski manicure! Co wy na to?

2020-02-21
Menicure, czyli męski manicure! Co wy na to?

Dziś tj. w piątek – temat lekki i przyjemny. Choć może jednak mrożący krew w żyłach…? Co na tapecie? Otóż… męski manicure!

Nie od dziś wiadomo, że zadbane dłonie u mężczyzny to podstawa. Stylowe ubrania męskie to jedno! Jednak na wizerunek wpływa całokształt tego jak się nosimy, wyglądamy, zachowujemy. I kwestie higieniczne mają tu zasadnicze znaczenie!

Przeczytaj też: „Jak dbać o męskie dłonie?”

Jednak świat pędzi i jeśli idzie o męską pielęgnację – pojawiają się coraz to nowe nurty. Ostatnio coraz popularniejszy staje się męski manicure, który nawet zyskał już konkretną nazwę – menicure. I żeby była jasność – nie chodzi tylko o równomiernie skrócone, kształtne i czyste paznokcie z usuniętymi skórkami, a nawet z polerką lub z matowym preparatem odżywczym. Na salony i ulice miast wjechały paznokietki, których kolory i motywy są dopełnieniem stylizacji odzieżowych!

https://www.instagram.com/p/B1zVl8Dndj-/

Z kolorowymi lakierami na paznokciach ochoczo lansują się niektóre gwiazdy, pojawiając się w takim anturażu dłoni na galach i koncertach. Trend podchwyciły już marki kosmetyczne celujące z ofertą konkretnie do facetów i niektóre salony.

Well… skłonni jesteśmy wierzyć, że moda na pomalowane paznokcie u mężczyzn przyjmie się, choć w Polsce będzie to wymagać jeszcze trochę czasu. Póki co – trudno wyobrazić sobie spotykanych na co dzień gości z naklejkami i cyrkoniami na pazurkach…

Pokaż więcej wpisów z Luty 2020
pixel