Matura 2020! Jak się ubrać?

2020-06-05
Matura 2020! Jak się ubrać?

Matura 2020 to wydarzenie bez precedensu, a tegoroczni maturzyści będą opowiadać o niej swoim dzieciom i wnukom! Wszak jest ona wyjątkowa pod wieloma względami! 

Matura 2020, czyli egzaminy w czasach Covid-19! 

Po pierwsze – egzamin dojrzałości kojarzy się z majem! To właśnie w tym miesiącu, zaraz po długim weekendzie, w czasie, gdy pięknie kwitną kasztanowce i bzy – odbywały się do tej pory egzaminy maturalne. Tymczasem z powodu pandemii koronawirusa matury przesunięto w czasie.

Już same przygotowania odbywały się w zupełnie inny sposób niż do tej pory, bo poprzez zajęcia i spotkania on-line! Ostateczne terminy egzaminów wyznaczono zaś na czerwiec, ale te też będą przebiegać inaczej niż do tej pory. Matury w tym roku rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 29-go, zatem z ponad miesięcznym przesunięciem i z powodu sytuacji epidemicznej – przebiegać będą pod reżimem sanitarnym, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, jak np. utrzymywanie odstępów. Ponadto, w tym roku, maturzystów czekają jedynie egzaminy pisemne, co też jest swoistym novum!

matura 2020 stylizacje
Atramentowy garnitur męski Denley.pl

Jak się ubrać na maturę 2020?

Egzamin dojrzałości, pod względem obowiązującego dress codu, rządzi się swoimi prawami i nawet w obliczu pandemii nie ma powodu jakoś szczególnie ich naginać. Biała koszula na maturę, a także męski garnitur to wciąż najlepszy wybór! U progu lata może być znacznie cieplej niż w maju, dlatego warto zwrócić uwagę na to, aby stylizacja na maturę 2020′ składała się z elementów odzieży wykonanych z oddychających, przewiewnych tkanin, co by się jedynie nad materiałem do przepracowania pocić, a nie z powodu nieodpowiednich ubrań. Ponadto strój galowy na maturę ma być schludny, skromny i w ponadczasowej, uniwersalnej, stylowej kolorystyce (granatowy, czarny, szary, biały).

Jednak w związku z trwającą epidemią, maturzyści muszą pamiętać o jeszcze jednym elemencie stylizacji! Tego jeszcze nie było! Chodzi oczywiście o maseczki ochronne! Lub, ewentualnie – o przyłbice albo kawałki materiałów (chusty), za pomocą których będzie można zakryć usta i nos. W tego typu akcesoriach zabezpieczających maturzyści będą oczekiwać (w odstępach 1,5 m) na wejście do szkoły. Maseczka na twarz będzie mogła być zdjęta dopiero po zajęciu swojego wyznaczonego miejsca przy ławce! Nie ma obowiązku pisania matury w masce, natomiast trzeba będzie jej użyć kontaktując się z egzaminatorem, wychodząc do toalety, a także po zakończeniu egzaminu.

W sklepie Denley.pl znajdziecie najmodniejsze koszule męskie, garnitury oraz elementy zestawów koordynowanych (eleganckie spodnie, marynarki) oraz stylowe maseczki męskie w stonowanych kolorach (czarne, szare, granatowe i białe), które będą współgrać z pozostałymi elementami galowej stylizacji. Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020
pixel