Lifehacking! Jak spakować walizkę? 10 trików!

2019-07-04
Lifehacking! Jak spakować walizkę? 10 trików!

Wyjeżdżasz na wakacje i nie wiesz jak spakować walizkę? Najważniejszą zasadą jest tutaj… oszczędność. 

jak spakować walizkęOszczędź swój kręgosłup i nie obciążaj pakunku zanadto, oszczędzaj też miejsce w walizce za pomocą prostych trików! Nie zabieraj też ze sobą zbyt wielu rzeczy!

Czy wiesz, że 1/3 bagażu zwykle okazuje się absolutnie zbędna? Jeśli tak, to po co go zabierać?

Jak spakować walizkę? 10 trików! 

  1. Przede wszystkim uwzględnij „obostrzenia”, którymi objęty jest dany środek transportu. Jeśli na wakacje wybierasz się autem, te w ogóle cię nie dotyczą. Ale już podróż samolotem oznacza, że na twój bagaż będą nałożone limity, zależne od linii lotniczych. Sprawdź – ile bagażu (dużego i podręcznego) możesz ze sobą zabrać i jakie powinien mieć wymiary?
  2. I zaopatrz się w odpowiednią walizkę! Pamiętaj, że walizki też ważą – weź to pod uwagę!
  3. Pakuj się z listą! Ale najpierw ją stwórz w notesie lub za pomocą jednej z wielu dostępnych aplikacji! Przemyślenie rzeczy, które chcesz zabrać (bierz tylko to, czego realnie potrzebujesz!) – z pewnością zaprocentuje. Unikniesz dzięki temu chaosu w pakowaniu i w stylizacjach, które ze sobą zabierzesz. Niczego też nie zapomnisz!
  4. W swojej podróżnej torbie powinieneś przewidzieć trochę miejsca na niespodziewane zakupy i pamiątki!
  5. Pakowanie? Na logikę! Układaj rzeczy od najcięższych, najgrubszych, do tych lżejszych.
  6. Świetną metodą, która pozwala na „pomieszczenie” większej ilości rzeczy jest zwijanie ubrań w rulony. To jednocześnie fajny patent na to, by ciuchy się zanadto nie pogniotły, by pozostały bez zagięć.
  7. Luki i puste przestrzenie wypełniaj drobiazgami! To mogą być np. bokserki i skarpetki! Skarpetki i biżuterię, a także okulary, kable, ładowarki… można też „powpychać” w buty. Kolejna oszczędność miejsca!
  8. Komponując stylizacje – przygotuj sobie „zestaw” na każdy dzień. Nie chodzi jednak o to, byś każdego dnia zakładał coś innego. Np. do jednych szortów jeansowych możesz włożyć zarówno T-shirt z nadrukiem, jak i casualowe koszule! Sprawdza się tu zasada – trzy „góry” na jeden „dół”.
  9. Celuj w klasyczne modele ubrań i kolory, a wszystko będzie do siebie pasować! 
  10. Zaopatrz się w kosmetyki w minimalistycznym stylu. Wersje mini żelu pod prysznic, szamponu czy pasty do zębów – będą w sam raz. Zamiast flakonu perfum – zabierz próbki. Kosmetyki pakuj w woreczki próżniowe, aby w razie rozlania – nie zabrudziły twoich ubrań.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel