Kumpel się żeni? Poznaj obowiązki świadka!

2018-05-12
Kumpel się żeni? Poznaj obowiązki świadka!

Zmartwimy cię. To oczywiście może się zdarzyć, ale musisz wziąć na klatę, że twój najlepszy kumpel się żeni i będzie miał dla ciebie mniej czasu. Nie histeryzuj, a zamiast planować kolejny wspólny wypad – zorganizuj przyjacielowi kawalerski jakiego świat nie widział i zajmij się też innymi sprawami, które wchodzą w obowiązki świadka!

Obowiązki świadka – poradnik dla zielonych!

  • Ten, który interesuje cię najbardziej? Oczywiście – wieczór kawalerski! To właśnie po twojej stronie jest jego organizacja, to ty musisz wyjść z inicjatywą do waszych pozostałych kumpli, to na twojej głowie jest urządzenie imprezy z pompą! Niezbędne informacje i check lista, z którą musisz się zaprzyjaźnić, by dopiąć wszystko na ostatni guzik znajduje się w tym wpisie: „Jak urządzić wieczór kawalerski?”. Korzystaj!
  • Zaproponuj przyjacielowi pomoc, jeśli będzie potrzebować wsparcia, gdy przyjdzie wybierać garnitur ślubny. Nie tylko powiesz mu jak wygląda, ale też przydasz się do wiązania muchy, itd.
  • Dzień ślubu to zwykle stresujący czas. Bądź w gotowości w każdej sytuacji, w której okażesz się być potrzebny. Wspieraj kumpla we wszelkich sprawach do załatwienia i dbaj, by w pełnej gotowości przekazać go przyszłej żonie
  • Pamiętaj o detalach! Zabierz dokumenty, które będą potrzebne przy formalnościach, zajmij się ślubnymi obrączkami i pilnuj ich niczym oka w głowie. Zwracaj uwagę na outfit Pana Młodego. Rozwiązana sznurówka, podwinięta nogawka w spodniach, wywinięta marynarka, paproch na koszuli – pilnuj tematów, na który Młody nie zwróci uwagi, a tego dnia są one mega istotne! Sam też zadbaj o swój wygląd. Garnitur dla świadka też musi być na tip top!
  • Podczas składania życzeń, zbieraj koperty i prezenty, a następnie zaopiekuj się nimi z najwyższą starannością.
  • Jeśli Para Młoda wyznaczy cię do roli starosty – dopilnuj, by podczas wesela nikomu niczego nie brakowało.
  • Wykaż się podczas oczepin, pełnij funkcję organizatora kiedy trzeba i koordynatora, np. gdy trzeba rozwieść gości do domów.
  • Po prostu czuwaj nad wszystkim!
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel