Kto tu rządzi?

2019-04-12
Kto tu rządzi?

Co spowodowało, iż ogłoszono, że w najbliższym czasie zapanuje globalna monarchia?

Illustration of brave PrinceOtóż wszystko zaczęło się na tegorocznym paryskim Fashion Week, który zakończył się kilka dni temu. Ku zaskoczeniu nie promowano tam już modelu faceta lumberseksualnego (Przeczytaj więcej: Czy styl na drwala to patent na męskość?), który to w świecie mody trzymał niezachwianą pozycję przez długi czas. W Paryżu projektanci wręcz całkowicie od tego nurtu odeszli.

W tym roku wybiegi przejęli subtelni mężczyźni z idealnie gładkimi twarzami, w eleganckich marynarkach o głębokiej kolorystyce nasuwającej na myśl aksamitne zasłony Zamku Książ. W ten oto sposób ciężkie buty, flanelowe koszule w kratę, a także wystrzyżone brody i chmurne spojrzenia podobno odeszły do lamusa,

Bez zapowiedzi zastąpione zostały eleganckimi wdziankami do złudzenia przypominającymi muzealne eksponaty sprzed 200 lat, wystylizowanym zaczesem pod wieloma postaciami i romantycznym spojrzeniem urodziwych modeli będących ucieleśnieniem Disney’owskich postaci.

Dworskie wzorce, dbałość o detale i elegancja sugerują zerwanie na jakiś czas z luzem i kontrolowaną niedbałością w stylizacjach ;). W pewnym sensie, to co pokazują francuscy projektanci pokrywa się z modą ulicy, która jeszcze bardziej idzie po całości. Choćby w Londynie zaobserwowano ostatnio nowy trend dotyczący męskich fryzur. Plotą warkocze na czubku głowy a’la Tymoszenko… Czy rzeczywiście ma nadejść nowa era?

6_5myfh
Kadr z filmu „Książę w Nowym Yorku”

Czy wkrótce po ulicach będą śmigać faceci wystylizowani na przedstawicieli arystokracji? Sugerują to prezentowane na PFW futrzane kołnierze, złote ozdoby i ogólny przepych.

Z pewnością nowo promowany look w jakiś sposób przebije się i designerzy będą czerpać z niego inspiracje. Jednak czy wykorzystają je w dobry sposób? Przekonamy się o tym wkrótce.

Nie obawiam się natomiast, że na ulice wyjdzie księcioseksualna (tak! tak nazwano nowy trend) grupa trzymająca władzę i że zamknięte zostaną wszystkie barber shopy. Księcioseksualni… ech Emocje warto pozostawić więc na wodzy, dystans zachować, testosteron dobrze wykorzystywać i białego rumaka nie kupować. Keep calm and be a real man!

Tymczasem rzućcie okiem jak prezentują się Księcioseksualni i co tak bardzo rozgrzało świat mody! Co Wam szkodzi?

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel