Korpo Stajl! Poznaj 3 ważne triki!

2018-01-14
Korpo Stajl! Poznaj 3 ważne triki!

Nic dziwnego, bo tutaj miejsca na radosną twórczość nie ma. Jeśli zastanawiasz się nad tym – w co się ubrać do korpo – odpowiedź jest jedna. Musisz pogodzić się z obowiązującym dress codem korporacyjnym i postawić na ubrania proste, klasyczne, umiarkowane w odbiorze.

Miejsca będące centrum biznesu, w których obok dziesiątek szklanych wieżowców rosną kolejne – choć na pierwszy rzut oka pełne splendoru – charakteryzują się tym, że po zewnętrznej – ładnie wyglądają tylko na zdjęciach w necie. W rzeczywistości są zatłoczone, pełne spieszących się do pracy ludzi i trudno tam zaparkować, wobec czego auta często pozostawia się na błocie obok placu budowy, na pobliskich trawnikach.

Jak to się ma do stylu ubierania?

Ano tak, że łatwo zabrudzić tam ciuchy, a przede wszystkim obuwie! A i odzież i buty, w pracy biurowej, powinny wyróżniać się perfekcyjną czystością i schludnością! Tak stanowi korpo stajl, który wymaga również elegancji naznaczonej skromnością, wyglądu prostego i oficjalnego! Dlatego pracując w takim miejscu – warto pamiętać o kilku trikach!

Trik 1. W zanadrzu miej coś do przetarcia butów np. chusteczki nawilżone, pastę. Do zamszowych przyda ci się miękka szczoteczka, ale też… gumka do ścierania ołówka! Tę najprawdopodobniej masz na własnym biurku!

W co się ubrać do korpo?
Męski sweter bez rękawów_Denley.pl

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem są tu garnitury męskie, przy czym na przestrzeni lat są one coraz węższe i bardziej dopasowane do sylwetki. Garnitury slim są tu jak najbardziej na topie, jednak każdy facet musi zwrócić uwagę, by jego krój idealnie zgrywał się z posturą. Najlepszy garnitur nie będzie wyglądać dobrze, czyli schludnie, elegancko i profesjonalnie – jeśli będą mu się marszczyć za długie nogawki, albo nie dopinać marynarka. Odpowiedniej długości musi być również krawat.

Osoby o profesjach, które nie wymagają bardzo oficjalnego wyglądu, pracujące w tzw. back office i niemające codziennego kontaktu z zarządem, partnerami, klientami – mogą nosić nieco luźniejsze zestawy koordynowane. Np. ciemne spodnie chino (zawsze z paskiem do spodni!), koszulę i marynarkę. Zasada jest taka, że jeśli koszula – to tylko i wyłącznie z długim rękawem, a marynarka musi leżeć idealnie!

Trik 2! Jeśli chcesz wyglądać idealnie – dopasuj odzież do sylwetki! Dlatego przeczytaj też: „Wybierasz marynarkę? Poznaj 5 prostych trików!”.

Dobrze będzie wyglądać również elegancki sweter bez rękawów. Taki męski bezrękawnik można włożyć na koszulę, a look uzupełnić modnym krawatem. Oczywiście są to propozycje, bo każda firma powinna dokładnie określić wymogi co do obowiązujących outfitów, jednak nie obawiaj się znużenia codziennymi stylizacjami. Z odsieczą przychodzi tzw. casual friday. Co najmniej raz w tygodniu można pozwolić sobie na strój bardziej swobodny, a tutaj znajdziesz wskazówki odnośnie tego, „W co się ubrać w casualowy piątek?”. Jednak specjaliści od biznesowego dress codu – mają jeszcze inne zalecenie! I to jest pozytywna wiadomość!

Trik 3! Miej w pracy strój na zmianę! Jeśli bardzo oficjalnie musisz wyglądać tylko przez kilka godzin, np. podczas ważnych spotkań – trzymaj w szafie garnitur na tę okoliczność, a po wykonaniu obowiązków, w których pełnisz role reprezentacyjne – wskakuj  z powrotem w ulubione ciuchy! Taki zapasowy outfit przyda ci się również w razie ewentualnego zalania koszuli kawą Zdarza się!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel