Komunia w rodzinie! W co ubrać dziecko, które jest gościem na uroczystości?

2019-04-24
Komunia w rodzinie! W co ubrać dziecko, które jest gościem na uroczystości?

Przed nami miesiąc maj! Właśnie teraz, uroczystości z okazji pierwszej komunii świętej – odbędą się w wielu polskich rodzinach. Jest to szczególny czas dla głównych zainteresowanych, którzy w tym okresie będą prezentować się szczególnie dostojnie i elegancko. Tu jednak obowiązują pewne kanony. Jeśli zaś idzie o małych gości – siostry, braci, kuzynostwo – dress code jest znacznie bardziej na luzie.

Kompletując stylizacje dla dziewczynki lub dla chłopca na komunię i późniejsze przyjęcie, gdy dziecko uczestniczy w wydarzeniu jako gość – warto pamiętać o odświętnym akcencie w stylizacji. Ale można też pozwolić sobie (a właściwie dziecku) na modowe kompromisy. Zastanawiając się nad tym – w co ubrać dziecko na komunię – warto mieć na uwadze, by styl połączyć ze swobodą.

W co ubrać dziecko na komunię, gdy uczestniczy w wydarzeniu jako gość?

Oczywiście cała uroczystość rządzi się swoimi prawami i elegancja jest tu jak najbardziej na miejscu. Chłopiec w garniturze i koszuli i dziewczynka w szykownej sukience wizytowej z kokardą – będą wyglądać bardzo wytwornie.

Pamiętajmy jednak, że „po kościele” i po obiedzie w restauracji – dzieci będą już zmęczone „trzymaniem fasonu”. Przyjdzie moment, że potrzeba ruchu oraz beztroskiej zabawy – wezmą górę. Nie bez powodu lokale, obok wspólnego posiłku, mają w swojej ofercie animacje dla najmłodszych gości. Albo przygotowują kącik zabaw dla dzieci w pobliskim ogrodzie. A i dorośli uczestnicy spotkania rodzinnego nie będą mieć nic przeciwko, gdy dzieciom pozwoli się na należną im swobodę.

Ubieranie maluchom i starszakom spodni jeansowych to oczywiście przesada. Ale już casualowe chinosy dla chłopców czy spódnica i wygodna bluzka, albo wiosenna sukieneczka dla dziewczynki – będą tu jak najbardziej odpowiednie. Małe strojnisie z pewnością świetnie będą czuć się w topowych spódniczkach tiulowych. Te słyną z wyróżniającego się designu wpisanego tak w prostotę, jak i w elegancję. Chłopcy, do spodni chino mogą włożyć koszulkę polo lub gładki T-shirt chłopięcy. Na to – sportową marynarkę. Tego typu ubrania dziecięce są stylowe, jednak nie brakuje im tego, co dla dzieci najważniejsze. Są wygodne i cechują się tym, że nie krepują w żaden sposób możliwości poruszania się i radosnej zabawy. A przecież właśnie tego potrzeba dzieciom najbardziej! I to niezależnie od okoliczności.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixel