Kiedy iść z dzieckiem do kina? I na co?

2019-07-02
Kiedy iść z dzieckiem do kina? I na co?

Bycie rodzicem to nie tylko trudy Są również liczne dobre strony tego stanu. Ot np. można na legalu chodzić do kina na bajkowe pełnometrażówki i nie trzeba się z tego tłumaczyć kumplom. Wszak wiadomo – z dzieckiem do kina iść trzeba! 

Kiedy iść z dzieckiem do kina pierwszy raz?

Sprawa jest indywidualna, ale można próbować już z 3-latkiem – jeśli ogląda i lubi bajki. Wszystko zależy też od temperamentu dziecka i jego chęci do nabywania nowych doświadczeń. Optymalny wiek to 4-lata. Właśnie wtedy, wg. doniesień psychologów, maluch nabywa pełnych kompetencji do tego, by uważnie śledzić skomplikowaną fabułę, staje się też bardziej cierpliwy. Co oczywiście nie jest regułą… W praktyce – to rodzice oceniają gotowość dzieci do tego, by mogły spokojnie i z przyjemnością obejrzeć cały film.

Na co iść z dzieckiem do kina?

kiedy iść z dzieckiem do kina pierwszy razW dużych miastach organizowane są często tzw. poranki kinowe. Trwają one krócej niż tradycyjny film, bo ok. 30 minut. To świetna opcja na rozpoczęcie przygody z kinem! Pozwala krok po kroku zaznajomić dziecko z nową dla niego sytuacją. Jeśli idziemy na tradycyjny film – sprawdzamy zalecenia! Wybieramy opcję B/O, czyli bez ograniczeń wiekowych. Starszaki mogą brać udział w seansach wg. kategorii wiekowych. Dzieciom małym i wrażliwym na bodźce raczej nie fundujemy efektów 3D. Oglądanie filmu w takim formacie może źle wpłynąć na samopoczucie dziecka. Najlepiej iść z dzieckiem na taki film, którego tematyka je po prostu interesuje np. z ulubionym bohaterem

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixel