Kapelusz panama - twój must have na lato!

2019-06-04
Kapelusz panama - twój must have na lato!

Nie tylko czapki z daszkiem modne będą tego lata! Również nieco zapomniany gadżet jakim jest kapelusz Panama będzie stanowić świetny dodatek do męskich stylizacji wakacyjnych, które już niedługo zagoszczą na ulicach miast i na nadmorskich promenadach!

Mężczyźni zdali sobie sprawę, że dobrze dobrany kapelusz dodaje sznytu outfitowi i „tego czegoś” osobowości!

Łyk historii!

Kapelusz Panama, pomimo swojej sugestywnej nazwy – pochodzi z Ekwadoru, gdzie wytwarzany był (i nadal jest) z przeplatanych liści łyżkowca dłoniastego! Początkowo popularny był w krajach tropikalnych, gdzie spełniał głównie funkcje użytkowe, ale swoją międzynarodową sławę zawdzięcza Amerykanom. To właśnie w Stanach Zjednoczonych Ameryki przyjęła się jego charakterystyczna nazwa, a miało to miejsce przy budowie Kanału Panamskiego.

Warto dodać, że tradycyjny panamski kapelusz był kapeluszem Fedora, z szerokim rondem i z naturalną wstążką (np. z rafią).

kapelusz panama
Kapelusz Panama sprawdzi się latem zarówno, gdy wybierasz się na miejski spacer, jak i nad morzem, jeziorem, albo na odkrytym basenie. Denley.pl

Jak nosić kapelusz panama?

Kapelusz panamski jest jasny, lekki i przewiewny. Dlatego nosi się go jedynie latem i to z nim ma on się kojarzyć.

Słomkowy, beżowy czy biały kapelusz w tym nurcie można łączyć z T-shirtem i z krótkimi spodenkami męskimi. To mogą być szorty jeansowe lub krótkie chinosy. Jeśli chcesz wyglądać bardziej stylowo – możesz zakładać go jako dodatek do koszul – lnianych lub bawełnianych. Choć domeną Panamy jest swoboda – prawdziwi gentlemani, w bardzo wyrafinowany sposób, potrafią łączyć ten model nakrycia głowy nawet z letnimi garniturami! Z drugiej zaś strony – klubowicze plażowi mogą zestawiać go ze spodenkami kąpielowymi i z hawajską koszulą. To się nazywa uniwersalizm!

kapelusz panamski męskimodowe tipy

  • Decydując się na kapelusz panamski stawiaj jednocześnie na klasyczny, minimalistyczny, neutralny look.
  • Musi być wygodny! Stabilnie utrzymywać się na głowie, ale też nie uciskać!
  • Większe rondo kapelusza będzie pasować do postawnego faceta o okrągłej twarzy, mniejsze – do mężczyzny szczuplejszego, niższego.
  • Jeśli masz okrągłą lub kwadratową twarz – wybieraj modele z węższym, jaśniejszym paskiem na kapeluszu
  • Wyścigi konne, ślub na plaży, letni festiwal, spotkanie w miejskim pubie albo na pikniku ze znajomymi – kapelusz panamski przyda ci się na różne okazje!

 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2019
pixel