Jesteś w lesie? Sprawdź, w co powinieneś się ubrać!

2017-06-19
Jesteś w lesie? Sprawdź, w co powinieneś się ubrać!

Nie da się ukryć, że w modzie od wielu lat na topie są stylizacje, charakteryzujące powiązania rodzinne. Np. ojcowie ubierają się jak synowie, a matki jak córki. Stąd np. wysyp koszulek z napisem w klimacie „Super Tata” i „Super Syn”. W ostatnich tygodniach, a właściwie dniach – supermodny stał się zbliżony motyw. Mamy w świecie mody boom na T-shirty z nadrukiem, prężące się na klatkach piersiowych wszelakich córek. Nikogo tego lata nie powinno zdziwić hasło „Córka Strażaka” czy innego specjalisty.

Ale co z synami swoich ojców i z facetami, którzy po prostu wybierają się w te wakacje do lasu? Tutaj warto wziąć przykład z preppersów, odstawić na bok krzykliwe napisy, co by się zwierzyna nie przeraziła i zorganizować sobie stylizację w zakamuflowanym stylu.

Istnieje wiele powodów, dla których tego lata możesz wylądować w lesie:

  • Jeziora zwykle są tuż przy lasach, więc jeśli zamierzasz chillować nad tego typu zbiornikiem, to musisz liczyć się z zadrzewieniem;
  • Jesteś harcerzem;
  • Być może matula pośle Cię na jagody, albo przy sprzyjającej pogodzie, z własnej woli udasz się na grzyby do lasu;
  • Wysoce prawdopodobne, że kumple namówią Cię na męską wyprawę pod namiot;
  • A może planujesz górską wędrówkę po Sudetach czy innych partiach i survivalowy biwak?

Sam widzisz! Lato sprzyja integracji z naturą i prawdopodobieństwo wypadu do lasu jest bardzo duże! Nie bądź zatem w lesie ze stylizacją na tę okoliczność i przygotuj się wcześniej!

Na leśny biwak warto zabrać ubrania w tzw. kolorach ziemi.

W co się ubrać do lasu?

  • Nawet, gdy jest upał, to w lesie zawsze jest chłodniej. Niech ta myśl będzie dla Ciebie pocieszeniem przed tym, co przeczytasz dalej… Załóż długie spodnie! Tylko one uchronią Cię przed otarciami nóg o niezidentyfikowane rośliny czy wystające, połamane gałęzie. Długie spodnie to również szansa, że uchronisz się przed kleszczami, których w tym roku jest naprawdę dużo!
  • Aby w pełni te nogi zabezpieczyć – wkładaj skarpetki zakrywające kostki, czyli nie tzw. stópki, a klasyki, a do tego wysokie buty. Świetnie sprawdzą się ponadczasowe sneakersy, które spełniają swoje zadanie nie tylko w miejskiej  dżungli.
  • Oczywiście możesz śmigać po lesie w koszulce, nawet z jakimś nadrukiem, ale zawsze miej w zanadrzu bluzę z kapturem. To zdecydowanie bezpieczniejsza opcja.
  • Głowę chroń czapeczką z daszkiem.
  • Niezależnie od tego jaka dokładnie będzie Twoja stylizacja (możesz np. postawić zarówno na spodnie dresowe jak i męskie bojówki), przede wszystkim zwracaj uwagę, by nie zaburzać naturalnego rytmu leśnej przestrzeni. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się odzież moro, w kolorach ziemi, a ubrania na krótkie wypady czy długie górskie wycieczki piesze znajdziesz w specjalnej Kolekcji Military.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel