Jeansy i marynarka. Jak to połączyć?

2017-03-13
Jeansy i marynarka. Jak to połączyć?

Moda ma jednak to do siebie, że wszystkie zasady można naginać. Szczególnie w kwestii tego by połączyć jeansy i marynarkę. Warto pamiętać, że marynarka, również ta sportowa – robi efekt! I oczywiście wrażenie! Poprawia wygląd sylwetki, poszerza ramiona, ukrywa brzuszek i nadaje męskości oraz stylu. Warto te atuty wykorzystać!

Jak połączyć jeansy i marynarkę?

  • Przede wszystkim, przy wyborze marynarki, postaw na model sportowy o swobodnym charakterze. Nie obawiaj się łat na łokciach czy dużej liczby kieszeni. W tym przypadku one wręcz sprzyjają całej stylizacji! Marynarki sportowe powstały dla aktywnych mężczyzn i ich styl, a także grubszy, bardziej wytrzymały materiał to nie przypadek. Im bardziej swobodna marynarka, tym lepiej będzie uzupełniać się z jeansami.
  • Wybieraj marynarki z półki casualowej. Zimą stawiaj na grubsze materiały, wiosną i latem na bawełnę, len. Zwracaj też uwagę na kolory. Raczej unikaj barw twardych typu czerń, chyba, że zależy Ci na looku bardziej formalnym, co jednak w zestawianiu ze spodniami jeansowymi i tak jest nie do osiągnięcia. Zamiast tego warto zdecydować się na granaty i błękity, szarości, odcienie czerwieni czy brązy. Jak spasować kolory spodni i marynarki? Najlepiej kontrastowo, ale wcale nie jest to reguła.
  • Z kolei jeansy wybieraj tak, aby były one jak najmniej sportowe – szczególnie wtedy, gdy chcesz wyglądać stylowo. Złota zasada – aby jeansy i marynarka do siebie pasowały – musisz znaleźć im wspólny mianownik. Może zabrzmieć to dziwnie, ale marynarka musi być jak najmniej elegancka, za to jeansy jak najbardziej. Spodnie powinny być czyste, wyprasowane i stosunkowo niezużyte. Nie mam tu na myśli specjalnie zaprojektowanych w danym modelu dziur, bo modowi kozacy i takie portki są w stanie założyć do eleganckiej czy casualowej góry, ale chodzi po prostu o to, by nie były stare, wyświechtane i zaniedbane. Kolor jeansów? Najlepiej granatowy lub niebieski.
  • W wersji „streetwear” – nie musisz ściśle trzymać się powyższej zasady
  • W żadnym wypadku nie łącz z jeansami marynarek od garnituru! Te są zwykle bardziej formalne i w połączeniu ze swobodą jeansów – na pewno coś nie zagra.
  • Marynarka dobrana do jeansów musi być idealnego rozmiaru. Inaczej będzie się gryzło. Aby jak najlepiej dopasować marynarkę do sylwetki wystarczy 5 prostych trików! Wykorzystaj je!
  • Jeśli chcesz połączyć jeansy i marynarkę to taki styl zdecydowanie wpisuje się w casual. Dlatego wybierając spodnie jeansowe skoncentruj się na modelach z prostymi lub ze zwężanymi ku dołowi nogawkami. Spodnie muszą być możliwie proste i dopasowane do sylwetki.
  • Co pod marynarkę? W zależności od okoliczności – gładki T-shirt, longsleeve, nieformalna koszula, koszula plus sweterek (cardigan, v-neck),

Kiedy łączyć jeansy i marynarkę?

Najlepiej w sytuacjach, w których nie chcesz wyglądać nadmiernie elegancko, ale też Twoja stylizacja nie powinna mieć przypadkowego charakteru. To zestawienie swobodne, a jednocześnie wszechstronne i elastycznie. W takim zestawie można wybrać się na randkę, na rozmowę o pracę do agencji kreatywnej, na wieczór do pubu czy w podróż. Zawsze w dobrym i niebanalnym stylu!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel