Jakie skarpetki do garnituru? Klasyka kontra nowoczesność

2022-07-23
Jakie skarpetki do garnituru? Klasyka kontra nowoczesność

Wbrew pozorom skarpetki w stylizacjach męskich to bardzo ważny element stroju. Zarówno na co dzień, jak i do formalnych i eleganckich stylówek warto dobierać skarpetki, które dodatkowo ozdobią outfit. Jeśli zastanawiasz się, czy dobierać skarpetki do garnituru czy do butów, albo jak dobrać skarpetki do garnituru, to poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Jakie skarpetki do garnituru — najważniejsze zasady

Dobór skarpetek do garnituru może wydawać Ci się trudny, ale jeśli poznasz kilka podstawowych zasad i reguł to określających, to przekonasz się, że wcale tak nie jest. I wcale nie musisz zawsze nosić do garnituru czarnych długich skarpet, w dzisiejszych czasach moda męska poszła o wiele dalej i pozwala na kilka ciekawych wariacji w tym temacie. Oto najważniejsze zasady:

  1. Skarpetki możesz dobrać kolorystycznie do garnituru, ale możesz także połączyć je stylem z krawatem, czy muchą. Jeśli na przykład zakładasz gładki garnitur w kolorze czarnym albo granatowym, do niego beżowy krawat w ciemną kratę, to skarpetki mogą być zarówno w kolorze beżowym, jak i w kolorze kratki na krawacie. Mogą być gładkie, albo w kratkę również, pamiętaj aby wzór nie gryzł się z tym na krawacie, w tym wypadku lepiej nie zakładać skarpet w grochy, paski, czy pepitkę.

  2. A jakie skarpetki do jasnego garnituru będą najbardziej odpowiednie? Zasada jest podobna jak powyżej, ponadto możesz sobie pozwolić także na kontrasty. Ciemne skarpety do jasnego garnituru są jak najbardziej w porządku, podobnie jak skarpety we wzór.

  3. Czy skarpetki muszą być długie i zakrywać łydkę, czy można sobie pozwolić na takie odkrywające kostkę? Jeszcze kilka lat temu w większości przypadków mężczyźni do garnituru i eleganckiego stroju zakładali głównie długie skarpetki. Takie bowiem były długo najbardziej dostępne i tak też się przyjęło. Od około dekady to się zmieniło, stało się tak ponieważ na rynku pojawiło się mnóstwo krótszych modeli skarpetek męskich, tak zwanych stopek, które do garnituru także się sprawdzą, a odkryta kostka, czy niewielka część łydki nie będzie już takim faux pas jak jeszcze kilkanaście lat temu.

  4. Ostatnia istotna reguła w noszeniu skarpetek do garnituru mówi o tym, że… możesz ich nie nosić! To rewolucja, która weszła na wybiegi modowe, a później do mody powszechnej zaledwie kilka lat temu. Wcześniej bowiem było to nie do pomyślenia. A dziś bez obaw możesz założyć swoje skórzane trzewiki do garnituru na gołą stopę i będzie to wyglądać świetnie oraz nie narazi Cię na nieprzyjemne komentarze.

Klasyczne skarpetki do garnituru — jaki kolor?

Klasyczne skarpetki, czyli gładkie, bądź takie w niewielki print typu kropki, paseczki lub cienka kratka wciąż są dostępne w dużej ilości w sklepach z odzieżą męską. Kompletując elegancki strój wcale nie musisz podążać za najnowszymi trendami i szukać oryginalnych skarpetek oddających Twój charakter, czy wyróżniających Cię w tłumie. Pamiętaj, że zawsze warto postawić na klasykę, bo to właśnie ona jest podstawą męskiej mody i męskiego stylu ubierania. Gdy planujesz formalny outfit potrzebujesz przede wszystkim przejrzeć dostępne w sklepach garnitury męskie oraz koszule męskie, mało kto pamiętać, aby zajrzeć także w zakładkę skarpetki męskie, a jak się okazuje jest ona równie ważna, co pozostałe elementy garderoby.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2022
pixel