Jaka powinna być idealna długość krawata i jak go dobrać do sylwetki?

2021-09-02
Jaka powinna być idealna długość krawata i jak go dobrać do sylwetki?

Niezależnie od tego, czy nosisz krawat na co dzień, czy od święta, warto abyś wiedział jak stylizacja z krawatem powinna wyglądać. Jeśli nurtuje Cię jak długi powinien być krawat, jakie wzory i kroje krawatów są najbardziej na czasie oraz jak dobrać kolor krawata do koszuli i marynarki, ten artykuł jest dla Ciebie. Większość mężczyzn czuje się zagubionych w modzie premium, szczególnie jeśli noszą ją tylko na specjalne okazje. A wystarczy tylko raz posiąść wiedzę na ten temat, aby do końca życia nie mieć zagwozdek związanych z tą częścią mody. Zapraszamy do lektury.

Czy istnieje idealna długość krawata?

O czym należy pamiętać dobierając długość krawata? Jakiej długości krawat będzie najlepszy dla Ciebie? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że prawidłowa długość tego dodatku jest taka, aby końcówka krawata sięgała do połowy klamry paska od spodni. Co jeśli nie nosisz paska do spodni garniturowych lub chinosów? Wówczas pamiętaj, aby koniec krawata sięgał mniej więcej do guzika przy rozporku spodni. Krawat kończący się na tej wysokości pasuje idealnie zarówno do spodni z koszulą, jak i do garnituru i marynarki.

Krawat i marynarka - dokąd powinien sięgać krawat?

Lubisz nosić marynarki męskie i krawaty? A może musisz nosić ten rodzaj ubioru do pracy? Jeśli tak, zwróć uwagę nie tylko na długość krawata, ale także na jego szerokość. Powinna ona pasować do szerokości klap marynarki, krawat zatem nie może być ani zbyt wąski, ani zbyt szeroki. Przy wąskiej klapie zbyt obszerny krawat popsuje stylizację i nie uratuje jej nawet dobrze dobrany krój koszuli, czy eleganckie spodnie. A jak ma się temat długości krawata w korelacji z kolorystyką całej stylizacji? Czy ciemny krawat powinien być dłuższy, niż jasny? Czy w zależności od tego, czy krawat i koszula są dobrane w kontraście, czy mają takie same kolory, wówczas to jak długi krawat założysz ma znaczenie? Otóż nie. Niezależnie od tego, czy założysz czarny krawat do białej, czy do czarnej koszuli, jego długość powinna być jednakowa. Ważny natomiast w tym wypadku jest węzeł, jaki z krawata zawiążesz pod szyją. W stylizacji kontrastowej węzeł powinien być niewielki i równo związany, w takiej gdzie brak kontrastu może być natomiast szeroki.

Krawat bez marynarki - czy to coś zmienia? Jak długi powinien być krawat?

Na rynku znaleźć można mnóstwo rodzajów koszul męskich. Coraz częściej spotkać można nie tylko klasyczne koszule z usztywnianym kołnierzykiem, ale także takie z miękkim, lub całkowicie pozbawione kołnierzyka, tak zwane koszule na stójce. Pamiętaj, że krawat pasuje przede wszystkim do jednego typu koszul, tych eleganckich z kołnierzykiem. Najlepiej jeśli koszula dobrana do krawata jest gładka, taka w paski, czy w kratę nie zawsze niestety zgrywa się z krawatem.

Czy długość krawata zależy od wzrostu?

Zastanawiasz się, czy długość krawata powinna być inna u wysokiego, a inna u niskiego mężczyzny? Jaka długość krawata do wzrostu większego, a jaka do mniejszego? Otóż wzrost w wyborze krawata nie ma znaczenia, ważne jest aby nie sięgał on zbyt nisko u mężczyzny niezbyt wysokiego, ani nie kończył się zbyt wysoko u mężczyzny o dużym wzroście, gdyż jedna i druga sytuacja może wywołać komiczny efekt. Wybieraj krawat według tego, co Ci się podoba, pamiętaj jednak, że zbyt szerokie krawaty odchodzą już do lamusa, a hitem ostatnich lat są wąskie krawaty.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021
pixel