Jak zorganizować pool party?

2020-07-23
Jak zorganizować pool party?

Ciepłe, letnie dni to wspaniała okazja, aby zorganizować imprezę na świeżym powietrzu. Świetnym pomysłem jest przygotowanie przyjęcia przy basenie, tzw. pool party!

jak zorganizować pool partyPool party… brzmi z amerykańska i w Polsce nie jest to jakoś szczególnie popularna forma towarzyskich spotkań… aczkolwiek brzmi super! A wpływ na taki stan rzeczy ma oczywiście pogoda. W naszym kraju lato mija bardzo szybko, bywa kapryśne, a to sprawia, że tylko niewielka grupa osób decyduje się na posiadanie przydomowego, zewnętrznego basenu w ogrodzie. Ale oczywiście zdarzają się wyjątki. No i jeśli idzie o pool party to przecież zasady można trochę nagiąć. Kameralne spotkanie można zaaranżować przy i w jacuzzi, albo też wynająć dom z basenem na weekend. Niektórzy inwestują także w duże baseny dmuchane, po czym wstawiają takowe do ogrodu lub na działkę i… zapraszają przyjaciół! Także niezależnie od tego, czy posiadasz taki przybytek na własność czy musisz improwizować i coś aranżować – impreza przy basenie jest do zrobienia!

Jak zorganizować pool party?

W zasadzie nie ma w tym jakiejś większej filozofii! Basen jaki jest – każdy widzi! Organizując taką imprezę warto postawić na konkretny klimat np. boho lub motyw przewodni. Na topie są flamingi, ananasy, jednorożce i generalnie – kolorowe, tropikalne akcenty. Dmuchane materace, koła i inne fanty, jeśli mienią się wyrazistymi barwami – świetnie korespondują z promienistością słońca i błękitną wodą w zbiorniku. To naprawdę zachęca do zabawy! Jednak jeśli zdecydujesz się na bardziej dystyngowaną atmosferę – też super! Elegancja Francja!

W ogrodzie i przy basenie warto jest zadbać o dekoracje. Sprawdzają się lampki na łańcuchach i lampiony, chorągiewki papierowe i girlandy, „miękkie” meble ogrodowe, poduchy, hamaki. Na takiej imprezie nie może zabraknąć miejsc do siedzenia i oczywiście stołu z przekąskami. Aranżacja przestrzeni relaksu jest równie istotna co infantylne dmuchańce w wodzie. W końcu nie spędzicie w niej całej nocy… Dlatego w ramach atrakcji pomyśl o letnim kinie pod chmurką lub w altanie, w której można spędzić czas np. na meblach z palet z poduchami, przy grach towarzyskich i z koktajlami w dłoniach.

Atmosfera luźna, więc i frykasy mogą prezentować się bez zadęcia. Lody, bajerancko zaserwowane owoce, lemoniady to idealne menu na pool party! A jeśli potrzebujecie czegoś konkretnego na ząb to mogą to być kolorowe kanapki, burgery, pizza, a i nawet kolacja grillowa jest tutaj opcją. W wersji wykwintnej lać się może szampan i raczyć się można owocami morza. Wszystko zależy od potrzeb, możliwości, oczekiwań.

Pool party – co na siebie włożyć?

  • Jeśli ma to być impreza głównie ogrodowa, a moczenie się jest jedynie opcją, którą zamierzacie uskuteczniać w ramach atrakcji – sprawdź ten post – „Męskie stylizacje na beach party!”.
  • Zakładamy jednak, że skoro tu jesteś – chodzi Ci ci o imprezę typowo basenową. No więc na taki melanż najlepsze będą spodenki kąpielowe i coś na przebranie. Najlepiej szorty i bluzka lub koszula w letnim, marinistycznym klimacie.
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixel