Jak złożyć garnitur do walizki tak, by się nie pogniótł

2021-03-23
Jak złożyć garnitur do walizki tak, by się nie pogniótł

Zdarza Ci się podróżować służbowo i zastanawiasz się jak zapakować garnitur do walizki, aby się nie pogniótł i wyglądał doskonale po wyjęciu z niej, bez żadnych poprawek? A może szukasz odpowiedzi na pytanie jak złożyć garnitur i umieścić go w bagażu i bezpiecznie przetransportować na wesele lub inną ważną uroczystość? Eleganckie ubrania zawsze są trudniejsze do utrzymania w dobrym stanie w podróży, dlatego warto poznać kilka zasad i trzymać się ich, jeśli chcesz aby Twoje formalne stylizacje zawsze były w świetnej kondycji.

Jak złożyć marynarkę, by nie pogniotła się w walizce?

Składanie marynarki do walizki wydaje się być dość skomplikowanym wyzwaniem, ale można to zrobić w taki sposób, żeby uniknąć niepożądanych zagnieceń. Jak to zrobić? Istnieją dwa skuteczne sposoby, możesz złożyć marynarkę na lewej lub na prawej stronie. Dla jasnych tkanin wybierz tę pierwszą opcję.

SPAKUJ MARYNARKĘ PRZEŁOŻONĄ NA LEWĄ STRONĘ
Rozepnij wszystkie guziki marynarki, a następnie włóż rękawy do jej wnętrza. Delikatnie przełóż klapy marynarki tak, aby odwrócić ją na lewą stronę, a następnie złóż ją w poziomie tak, aby góra i dół marynarki zetknęły się ze sobą. Tak zabezpieczone ubranie ułóż na wierzchu walizki.

SPAKUJ MARYNARKĘ NA PRAWEJ STRONIE
Jeśli natomiast wolisz pozostawić marynarkę na prawej stronie, rozpocznij odwrotnie, od zapięcia wszystkich guzików. Ułóż marynarkę klapami do dołu, a następnie złóż jej rękawy do środka. Kolejnym krokiem jest złożenie marynarki na pół w poziomie, odwróć ją do przodu i ułóż na wierzchu walizki lub torby podróżnej.

Składanie koszuli do walizki

Teraz pora spakować koszulę, pamiętaj aby koszule kłaść zawsze na spodnie i marynarkę. Ważną zasadą w przypadku pakowania koszul jest także zachowanie luzu w bagażu, nie wciskaj ubrań na siłę, daj im trochę przestrzeni, aby nadmiernie się nie pogniotły. Koszulę przed włożeniem do walizki wyprasuj, a następnie złóż zaczynając od równego złożenia rękawów ze sobą. Następnie wywiń kołnierzyk i tak przygotowaną koszulę, złożoną na pół w pionie, włóż do walizki.

Alternatywny sposób podróżowania z garniturem

Najłatwiej jest przewozić garnitur w specjalnym pokrowcu, gdzie będzie on swobodnie zwisać w pionie i nie będzie miał szansy się wygnieść. Nie zawsze jednak jest to możliwe, czasami potrzebna jest specjalna torba na garnitur do samolotu, warto w nią zainwestować jeśli często latasz. Pakując swoje ubranie biznesowe do samolotu pamiętaj także, aby kosmetyki włożyć do innej torby, czy walizki, na przykład do bagażu podręcznego, aby uniknąć ryzyka zabrudzenia ubrań jeśli coś by się wylało. Jasne i delikatne tkaniny pakuj dodatkowo osobno w torby foliowe, aby nie dotykały się bezpośrednio z ciemnymi rzeczami, które mogłyby je zabrudzić.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixel