Jak walczyć z potem? 6 wskazówek!

2017-04-06
Jak walczyć z potem? 6 wskazówek!

Niektórzy mają problem z nadmierną potliwością nawet wtedy, gdy nie wykonują jakiś ćwiczeń fizycznych czy nawet nie są aktywni. Po prostu siedzą na zajęciach czy w pracy i pocą się. Takie reakcje organizmu powodują silny dyskomfort, utrudniają życie społeczne, a w dodatku nie wygląda to dobrze i jeszcze gorzej pachnie…

Pocisz się za dużo? Poznaj 6 metod walki z tą przypadłością!

  1. Po pierwsze – musisz zacząć unikać pewnych składników w swojej diecie. Zrezygnuj z pikantnych potraw i z kofeiny. Mocna kawa i ostre żarcie są super, ale pobudzają też do wzmożonego działania gruczoły łojowe. A dalej już sam wiesz co się dzieje…
  2. Nie używaj na ślepo antyperspirantów. Jeśli chcesz w 100% wykorzystać ich zbawienne działanie – musisz robić to prawidłowo i w odpowiednim czasie. Ich zadaniem nie jest neutralizacja przykrych zapachów (do tego służą dezodoranty), a powstrzymanie pocenia się. Aplikuj antyperspirant na noc, na oczyszczoną i suchą skórę! To właśnie wtedy produkcja potu zmniejsza się, a składniki specyfiku dzięki temu lepiej wchłaniają się i blokują potliwość już od rana. Oczywiście, po porannym prysznicu, powtórz zabieg dla utrwalenia efektu.
  3. Gruczoły potowe mają do wykonania poważną pracę. Są ich miliony i działają jak system chłodzenia ciała, chroniąc przed przegrzaniem. Jeśli Twoje są nieco nadgorliwe, nie możesz sobie z nimi poradzić, zmagasz się z nadmierną potliwością i przykrym zapachem – udaj się do apteki po wspomaganie. Istnieje mnóstwo środków, które mogą pomóc złagodzić ten stan. Niektóre z nich są przepisywane przez lekarza.
  4. Czasem warto udać się też do specjalisty. Oprócz wysokich temperatur czy morderczych treningów, na nadmierne pocenie może wpływać np. stres. W takich sytuacjach trzeba zrobić wszystko by zniwelować jego występowanie i niepokój. Np. za pomocą technik relaksacyjnych, a nawet środków farmakologicznych.
  5. Możesz też skorzystać z zabiegów. Zastrzyk z toksyny botulinowej, można sobie sprawić w gabinetach medycyny estetycznej. Zalety botoksu? Hamuje nadmierne pocenie pod pachami i nie tylko, pozwala też zapanować nad nieprzyjemnych zapachem. Już jedna dawka może zdziałać cuda, ale trzeba pamiętać, że efekt braku plam pod pachami na T-shircie – utrzymuje się tylko przez kilka miesięcy. Potem trzeba go powtórzyć.
  6. Noś odpowiednie ubrania. Np. oddychające, bawełniane koszule. Unikaj natomiast materiałów syntetycznych. Jeśli uprawiasz sport, podczas treningu noś odzież, która pochłania wilgoć.

Wykorzystaj powyższe patenty i nie daj plamy! Powodzenia!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel