Jak ubrać dziecko na Halloween?

2018-10-18
Jak ubrać dziecko na Halloween?

Ale zanim do tego dojdzie – masa rodziców będzie musiała sprawić milusińskim adekwatne do okazji kostiumy! Dlatego to ostatni dzwonek, by zastanowić się nad tym – jak ubrać dziecko na Halloween? Pierwsze bale przebierańców tego roku szkolnego – czas start!

w co ubrać dziecko na halloween

Co to za święto?

Halloween pochodzi od wyrażenia „All Hallows Eve”, czyli Wigilii Wszystkich Świętych. Wywodzi się od Celtów, którzy w ten dzień żegnali lato, witali zimę i obchodzili święto zmarłych. W XIX wieku Irlandzcy imigranci sprowadzili Halloween do Ameryki Północnej. Do Polski „święto” dotarło w latach 90-tych, a że jest okazją do świetnej zabawy – przyjęło się. Szczególnie upodobały je sobie dzieci, które mają okazję do przebieranek i zbierania fantów. Z przymrużeniem oka.

Jak ubrać dziecko na Halloween?

Oczywiście można iść do wypożyczalni strojów, do sklepu stacjonarnego lub po prostu odpalić internet i kupić gotowy kostium czarownicy, kościotrupa, wampira lub jakikolwiek inny. Takie przebrania dostępne są zarówno w sklepach specjalistycznych, jak i w popularnych sieciówkach, a nawet w marketach.

Rodzice jednak chętnie połączą przyjemne z pożytecznym. Jak to zrobić? Np. sprawiając dziecku bluzę z czaszką lub z odwzorowanym szkieletem. Tutaj również producenci wychodzą na przeciw dzieciakom, które pod koniec miesiąca będą bawić się na przedszkolnych lub szkolnych imprezach pod znakiem dyni i wszelkiej maści straszydeł Takie ubrania z nadrukami można później nosić również na co dzień.

Można też uniknąć większych kosztów związanych z kupowaniem ubrań dla dzieci na jednorazową okazję lub takich, które niekoniecznie są w naszym guście i pokombinować samemu. Np. na dopasowane legginssy dla dziewczynki i bluzeczkę – można „zainstalować” bandaż. Krótko mówiąc – owijamy dziecko bandażem elastycznym i wyłania się mumia Bandaż można wykorzystać również na głowę. Do tego można zrobić dziecku jasny, matowy make-up, użyć czerwonej pomadki i „straszny” look gotowy. Makijaż jest kluczowy we wszelkich stylizacjach i robi robotę Jeszcze prostszy jest duszek, gdzie wystarczy wyciąć otwory na oczy i buźkę w starym prześcieradle i gotowe.

jak ubrać dziecko na halloween
Bluza dziecięca moro. Denley.pl

Jeśli dzieci są młodsze, jak np. przedszkolaki – warto pomyśleć nad przebraniem, które nie wzbudzi grozy u innych malców.

Oczywiście za priorytet stawiamy oczekiwania i potrzeby dziecka. Stój, nawet jeśli jest przebraniem – powinien być wygodny i nie sprawiający problemów.

Cała „impreza” z założenia ma być zabawą – więc jeśli zastanawiacie się jak ubrać dziecko na Halloween – zapytajcie dziecko. Jeśli chce być komandosem – niech będzie komandosem i założy opaskę w stylu Rambo i bluzę moro. Liczy się tylko frajda!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel