Jak się ubrać do zdjęcia legitymacyjnego?

2018-10-30
Jak się ubrać do zdjęcia legitymacyjnego?

Oczywiście zdjęcia do dokumentów dotyczą nie tylko legitymacji, ale też dowodu osobistego, paszportu, prawa jazdy, dyplomu, a nawet CV! Wbrew pozorom – nie jest łatwo „ładnie” wyjść na fotkach do dokumentów, dlatego warto wiedzieć jak się przygotować i ubrać do zdjęcia!

Zdjęcia do dokumentów! Jak się do nich przygotować?

Dobry wygląd to nie tylko kwestia ubrań, których zresztą na tzw. zdjęciu legitymacyjnym widać niewiele… Zanim więc przejdziemy do ciuchów – skupmy się na twarzy i na tym wszystkim, co dzieje się wokół niej.

Przygotowania do dobrej fotki warto poczynić wcześniej i przed pierwszym błyskiem flesza – zadbać o włosy i zarost. Krótko mówiąc – dobrze jest odwiedzić fryzjera lub/i barbera. Przeczytaj też: „Barber Shop. Dlaczego warto strzyc się u profesjonalistów?”. Jaka ma być ta fryzura? Najlepiej możliwie naturalna, taka, jaką nosisz na co dzień, ale odświeżona, ujarzmiona i pełna energii jednocześnie.

Kolejna rzecz to brwi, nos i uszy! Retusz retuszem, ale brwi warto potraktować pęsetą, a nos i uszy trymerem, co by żaden niesforny włosek nie odstawał i nie wystawał poza kadr

Punkt do odhaczenia na liście „must do” to również… make up! No nie żartujemy! Serio! Kobiety robią makijaż wręcz obowiązkowo, ale w tym przypadku i facet powinien sięgnąć po kosmetyki. Nie chodzi o to, żeby malować sobie oczy i usta! Jedynie o zakrycie ewentualnych mankamentów cery i zmatowienie skóry twarzy żeby nie błyszczeć bardziej niż lampa.

Jak się ubrać do zdjęcia?
jak się ubrać do zdjęcia
Szara marynarka idealnie sprawdzi się do zdjęcia dokumentowego. Denley.pl

Po pierwsze kolor! Na fotce widać tylko kawałek torsu i ramion, jednak dopasowany do cery, koloru włosów i odcienia oczu outfit – wydobędzie najkorzystniejsze elementy wyglądu, podkreśli go. Ale nie ma tu też miejsca na szaleństwo, a ubranie ma podkreślać twarz, a nie ją zdominować. Dlatego warto stawiać na barwy neutralne jak czerń, biel, szarości, beże i pastele.

Co konkretnie ubrać do zdjęcia dokumentowego?

Najlepiej sprawdzi się męska gładka koszula i casualowa marynarka, ale sweter z kołnierzykiem w serek też będzie ok! Ubranie ma być schludne, w miarę eleganckie i nie zasłaniać okolic twarzy, dlatego golf czy bluza z kapturem – odpadają!

Na koniec najlepiej wyposażyć się w dobrą energię, nie spinać i… patrzeć w obiektyw.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018
pixel