Jak rozwieszać pranie? 7 patentów dla leniwych!

2018-05-31
Jak rozwieszać pranie? 7 patentów dla leniwych!

Pranie i suszenie odzieży to taki aspekt codziennego życia, od którego nie da się uciec, a już szczególnie wtedy, gdy chce się wyglądać schludnie. Wiedza tajemna pt. „Jak rozwieszać pranie” – pozwoli Ci na:

  • lepsze zadbanie o odzież, a więc wydłużenie jej użyteczności,
  • zminimalizowanie czasu, który trzeba poświęcić na żmudne prasowanie ubrań,
  • zrobienie kroku w kierunku jeszcze bardziej perfekcyjnego wyglądu – wszak odpowiednio pielęgnowane ciuchy prezentują się znacznie lepiej, niż te ubrania, o które nie dbamy.

Prawidłowe suszenie ubrań, czyli jak rozwieszać pranie?

  1. Przede wszystkim wszystko zależy od tego – jakiego rodzaju ubrania rozwieszasz. Jednak najważniejszą sprawą jest to, być robił to możliwie równo! Po wyjęciu z pralki – tkaninę warto rozprostować, wygładzić powstałe zagniecenia. Pomoże Ci w tym klasyczne „strzepnięcie”. Szczególną uwagę zwróć na mankiety i kołnierzyki koszul czy T-shirtów. Zabieg prosty, a znacznie skróci czas stania z żelazkiem!
  2. Czas, który potrzebny jest na prasownie zminimalizujesz także wówczas, gdy wykonasz tę czynność jak tylko pranie wyschnie. Gdy pozwolisz ciuchom „wisieć” zbyt długo, szczególnie na słońcu – staną się sztywne.
  3. Lepiej wieszać odzież na wieszakach niż na sznurku. Jeśli masz taką możliwość – działaj.
  4. Jeśli pranie wieszasz w ogrodzie, czy na tarasie, co w okresie letnim jest jak najbardziej wskazane – pamiętaj, by wywijać ciuchy na lewą stronę. W przeciwnym razie możesz spodziewać się, że kolorowe ubrania wypłowieją.
  5. Ubrania wełniane, jak np. swetry – nie nadają się do tego, by dyndać na sznurku. Bezwzględnie należy rozkładać je na płasko, na ręczniku i „strzepywać” co jakiś czas. Inaczej rozciągną się, stracą kształt i fakturę.
  6. Spodnie – np. jeansy czy chinosy – zapinaj klamerkami w pasie (nie za nogawki!)
  7. W szybkim suszeniu pomoże Ci oczywiście  suszarka bębnowa. Pamiętaj jednak, że nie wszystkie ubrania się z nią lubią. Może zdarzyć się tak, że twoja ulubiona bluza skurczy się do rozmiaru 7-latka, a i zagniecenia powstałe w wyniku mechanicznego suszenia – są naprawdę trudne do rozprasowania, więc będziesz musiał poświęcić na to sporo czasu.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixel